Wpis z mikrobloga

Czechy wczoraj mniej zakażeń niż Polska. Dziś zaczęli dzień z połową tego co Polska. Mądry czeski rząd nie uruchomił debilnego programu #lotdodomu i wprowadził obowiązek zakrywania twarzy w miejscach publicznych i teraz zbiera żniwo swoich decyzji. My od 2 tygodni siedzimy w domu, rozwalimy naszą gospodarkę a badziemy tak siedzieć dopóki gdzieś na świecie będzie ognisko koronawirusa bo przecież w czasie pandemii cała polska diaspora musi siedzieć na dupie w kraju.
#koronawirus
  • 15
@kk87ko0: Chcesz zrobić zakład kto szybciej wróci do normalności? Przegrany usuwa konto, ja stawiam na Czechy. My będziemy siedzieć na dupach, tak długo jak nasz #!$%@? rząd będzie ściągał na siłę ludzi z całego świata "bo pandemia".
@Elrondka88: Siedzą tak jak my, jak już muszą wyjść - tak jak w każdym kraju ale jak już wychodzą to muszą mieć maseczki albo cokolwiek na twarzy.
@bolekkrystianek: tak, tylko ja siedzę w domu, dlatego nasza gospodarka pada na pysk. Coraz więcej największych producentów się zamyka, toyota, vw, w olsztynie stanęła produkcja opon michelin, pracownicy na urlopy. Ale nie, przecież nic się nie dzieje. Można się rozejść.
@kk87ko0: bo mieli dużo większe ognisko pandemii, z którym jak widać szybko i świetnie sobie radzą. Nasz rząd, wymyślił najgłupszy program pod słońcem #lotdodomu : ściągamy wszystkich do Polski a potem puszczamy samopas, niech sobie robią kwarantannę jak im się podoba. Przez tą gównianą kwarantannę, która będzie przeciągać izolację społeczeństwa skończymy na poziomie bułgarskim albo gorzej.
@konrado12: przecież u nas januszerka wyłazi z domu, w sobotę po parkach i lasach był takie tłumy, że można się było o siebie ocierać, a nieługo święta i znowu robactwo się rozlezie po kraju no bo jak to nie zalać pały ze szwagrem w Wielkanoc
@Elrondka88: niektóre ściągają, inne nie. Ja już nie wnikam w sam sens programu, gdzie ludzie mieszkający od 10 lat w Tajlandii są zmuszani do powrotu, gdzie ambasada nie chce wydać zaświadczenia pozwalającego na przedłużenie wizy tajskiej tylko każe się pakować i wracać z #lotdodomu.
Chodzi o to jak wygląda kwarantanna, nawet w takiej Gruzji każdy obywatel jedzie prosto z lotniska czy granicy kordonem sanitarnym prosto do opuszczonych obecnie ośrodków i