Wpis z mikrobloga

#koronawirus

Panie Premierze,

bardzo dziękujemy za akcję #lotdodomu i wpuszczenie kilkudziesięciu potencjalnie zarażonych do kraju. I potem to wspaniałe wypuszczenie na lotniskach i podróż publicznymi środkami komunikacji. Jesteście zajebiści!

Kwarantanna - jeszcze parę dni temu wszyscy wracający z pracy z Niemiec (opolskie here) nie musieli poddawać się kwarantannie, bo są zatrudnieni za zachodnią granicą. Ile % z nich dobrowolnie poddało się kwarantannie? Patrząc po wioskach, przed wprowadzeniem zakazu zgromadzeń - prawie nikt.

Mój Tata wracał z Niemiec - jego kolega, który wracał razem z nim, na granicy miał gorączkę - 38 st. Oboje chcieli być poddani kwarantannie w jakimś ośrodku, żeby w razie W mieć dostęp do opieki medycznej. Miły pan, który ich mierzył tylko machnął ręką i stwierdził - jedźcie. Mieli niemieckie umowy o pracę - wracali tydzień temu - nie mieli obowiązkowej kwarantanny. Dobrze, że rodzicie mają drugi, pusty dom, więc Tata zdecydował się na 2 tygodnie odosobnienia.

Ile takich osób potencjalnie zarażonych wjechało do PL i nie jest objęta żadnym nadzorem? Tego nie wie nikt.

Daleko mi do foliarstwa, ale te wszystkie akcje powrotów, przywożenie potencjalnie zarażonych do PL i później rozsyłanie ich po kraju, to jakaś zorganizowana akcja, żeby teraz nas pozamykać w domach, zajechać firmy, spowodować bezrobocie i walczyć z problemem, który samemu się wywołało.

O ile trzymałem za was kciuki, tak teraz, po zakończeniu tej całej pandemii, pierwszy wyjdę na ulicę, żeby obalić rząd, który z premedytacją doprowadza do takiej sytuacji!
  • 7
@jacekres: ale #!$%@?, jakby nie sciagneli to by zaraz w kazdej uwadze bylo 'POLACY BIEDNI NASI RODACY UWIEZIENI W MEKSYKU' 'ANDRZEJ DUDA NA CZELE Z MORAWIECKIM I KACZYNSKIM NIE POMOGLI POLAKOM ZA GRANICA - PRZEZ NICH UMRZE 35 TYSIEICY OBYWALETII RZECZYPOSPOLITEJ'.

Wiesz co by sie dzialo, jakby ktorys z polakow co utknal za granica zmarl na koronke tam? O Panie. UWAGA TVN by w zyciu nie znalazla czasu na antenie zeby
@bjorno: Przeczytaj ze zrozumieniem - trzymałem za PiSem kciuki, bo to pierwsza partia, która cokolwiek robiła. Nie sądzisz, że dało się lotdodomu zorganizować inaczej? Przymusowa kwarantanna w akademikach, szkołach, hotelach, które nie mają teraz grosza wpływów? Choćby za 100zł na noc - jeżeli ktoś ma - płatne przez osobę na kwarantannie, jeżeli nie - przez państwo. Rozwiązanie dla branży 100 razy lepsze niż ta cała tarcza antykryzysowa.

Zresztą nawet gdyby zostawili
@jacekres: zrozum gościu, że to ludzie są debilami, to jest za duża logistyka by państwo było stać na takie działania w takiej skali. Sam wróciłem Lotemdodomu i pierwsze co zrobiłem przed lotem to wynająłem mieszkanie na bookingu i zapewniłem sobie transport tak, żeby nikogo nie widzieć. Do tego środki ochrony w postaci maseczek, rękawiczek i środków do dezynfekcji przez całą podróż. I to wszystko bez żadnych objawów choroby. Jak widzisz da
@NapoleonWybuchowiec: Wiem, że to ludzie są debilami. Dlatego przy wszystkich takich akcjach nie można liczyć na rozsądek ludzi. NIE MOŻNA - skoro państwo organizuje taką akcję, to powinno myśleć za innych i zapewnić bezpieczeństwo i wracającym i pozostałym przebywającym na terenie kraju.
@jacekres: Ale ten lotdodomu to tylko mała część problemu, sam znam dużo ludzi co zamiast lotem do Warszawy to przyleciało do Berlina a stamtąd do granicy, pozniej pieszo i pyk do pociągów i sie rozjechało po kraju. Co najśmieszniejsze to mnie Policja sprawdza codziennie czy przestrzegam kwarantanny, a osoby, które pokonały granice w inny sposób jak do tej pory zero kontroli