Wpis z mikrobloga

Dodaję i usuwam laptopy, bo znikają lub im szybko zmieniają się ceny tak, że muszę przerabiać całe przedziały co jest spowodowane masowym wykupem w związku z pracą i nauką zdalną. Jesteśmy też na progu nowych generacji i sklepy zaczynają wyprzedawać te starsze, wyniki pierwszych recenzji pokazują, że nowe ryzeny 4XXX będą świetne byleby laptopy z nimi zostały dobrze wycenione. Postanowiłem, że w tym wpisie będą wrzucał każdy przedział jak tylko zrobię, a nie jak zwykle nowy wpis ze wszystkimi z zestawieniem laptopów na kwiecień 2020 później. Chciałbym również wszystkim życzyć zdrowia i byście na siebie uważali oraz niepotrzebnie nie narażali.
#pustulkowelaptopy #laptopy
  • 84
@Pustulka

A jeśli miałbyś wybierać pomiedzy tymi : zakup na 5 lat do użytku dom-studia- lekka praca

A jak z jakością tych lenovo? No myślałem o hp pavilion 15 ( bo ma alu obudowę, ale slaby procek i5 8265 -https://www.x-kom.pl/p/552325-notebook-laptop-156-hp-pavilion-15-i5-8265-16gb-480-win10-mx250-gold.html

albo o hp gaming z i5-9300h i gtx 1650
https://www.x-kom.pl/p/515290-notebook-laptop-173-hp-pavilion-gaming-i5-9300h-16gb-256-gtx1650.html

Lub ( ehh ten kolor) - cykam sie trochę ryzena, bo rozne opinie o nich słyszałem, ze po pewnym czasie spada
A jeśli miałbyś wybierać pomiedzy tymi : zakup na 5 lat do użytku dom-studia- lekka praca


@mscycling: Na 5 lat? To bym raczej na pewno nie kupował teraz, tylko pewnie okresie wakacyjnym i coś z ryzenm 4800H/4800HS/4900HS z ultrabookami tak samo coś z 8 rdzeniami w 4800U

ewentualnie czy warto jest dociułać do tego ( tu bede miał 650zl zwrotu, wiec jakoś tam sie zrownowazy...)


@mscycling: a jaka to lekka
@Pustulka jestem na ostatnim roku, wiec za duzo go nie ponoszę :) Office, czasem AutoCAD. Mam aktualnie olbrzymiego 8540w, wiec wiem co to kloc :) na pewno nie do grania. Po prostu chciałbym mieć wydajny sprzęt, nie musi byc gamerski.
@mesaya9: identico, ale mysle, ze ten z i7 chociaz zalezy od cen jakie masz do wyboru.
Zdecydowanie z tego co widac ten Y520 ma lepsze chlodzenie wiec sie chyba lepiej nada do grania, co prawda turbo ma slabsze, ale bazowe taktowanie ma wyzsze a raczej podkrecac go nie bedziesz, tym bardziej to laptop.
Po drugie, wymiana HDD na SSD (czy też m2, nie wiem czy ma wejscie) to kosz rzedu 300zl
@yellowshadow jasne 16gb będzie to nie problem głównie chodzi o to który wybrać właśnie martwi mnie można powiedzieć brak rozbudowanego chłodzenia w tym 1 ale jednak ten procesor ,, podobno " lepszy niż ten 2. Czyli mówisz podsumowując że ten 2 lepiej wybrać?
@mesaya9: z wlasnych doswiadczen, naprawde rozbudowany uklad chlodniczy w gamingowym lapku to PIORYTET!
prawda jest slabszy, gorsza generacja,
ale moim zdaniem, mialem jednego gaminowego niedawno kupilem uzywke wlasnie gamingowa z lepszym chlodzeniem
i zdecydowanie chlodzenie dobre w laptopie ktory bedzie sie czesto przegrzewa przez gry, to podstawa
@Pustulka Mam pytanie o Lenovo l390 yoga , w granicach 2000 zł do internetu i na jakieś symulacyjne oprogramowanie na studia to dobry wybór ? Czy lepiej coś z dedykowana grafika ?
@Pustulka: Szukam laptopa na studia oraz do przeglądania internetu, czasem jakiś film tak do 3500 zł.
Co myślisz o tych trzech modelach?
MSI Modern 14 i5-10210U/8GB/512/Win10 za 3100
ASUS VivoBook S15 S532FLC i5-10210/16GB/512/W10 Silver za 3500
ASUS ZenBook 14 UX433FAC i5-10210U/8GB/512/Win10 za 3600
Da się w tej cenie znaleźć coś lepszego? Czy w obecnej sytuacji lepiej wstrzymać się z kupnem? I czy jest sens czekać na lapki z nowymi Ryzenami? Z
2. Czyli mówisz podsumowując że ten 2 lepiej wybrać?


@mesaya9: Albo poszukać czegoś nowszego, 330-tka ma grube ramki i ale 6 rdzeniowy, 12 wątkowy procesor, y520 jakby miało i7-7700hq to jeszcze by to jakaś przeszło, ale z i5-7300hq no nie wiem, szukałbym raczej dalej.

a na obecny moment najlepszy stosunek cena/jakość z 1660ti to..? Y540?


@babicz99: To zależy, bo z voucherami paviliony i 144Hz mocno mieszają, ale patrz tutaj, dzisiejsza
@vibro_vagins:

jaki minimum procesor i kartę graficzną potrzebuję do webdevu + photoshop żeby działał swobodnie + żeby uciągnął 2 dodatkowe monitory full HD?


Ten photoshop to pewnie do ilustracji, zdjęć itd.? Jaki masz budżet, 14, 15 cali?
am pytanie o Lenovo l390 yoga , w granicach 2000 zł do internetu i na jakieś symulacyjne oprogramowanie na studia to dobry wybór ? Czy lepiej coś z dedykowana grafika ?


@xEvulx: To zależy czy ma chociaż 4 rdzeniowe 8265u i czy oprogramowanie symulacyjne wspiera się rdzeniami cuda.

Da się w tej cenie znaleźć coś lepszego? Czy w obecnej sytuacji lepiej wstrzymać się z kupnem? I czy jest sens czekać na
@vibro_vagins:
Z 15 cali z niezłą matrycą byłyby tylko Paviliony w wersji ze 144Hz matrycą, ale musiałbyś się bawić z voucherami i procesor też słabszy:

Lepsze czasy pracy na baterii i mocny pojedynczy wątek do kompilatora oraz klawiatura:
https://pl-store.acer.com/predator-triton-300-gaming-laptop-pt315-51-czarny-2 - wyszedłby 3600 zł.
https://laptopmedia.com/review/acer-predator-triton-300-pt315-51-review-havent-we-seen-this-one-already/

Jakbyś stwierdził walić to wybiorę tak jak reszta programistów i wezmę lekką, mobilną 14-stkę z długimi czasami pracy, to tego w każdym poprzednim tygodniu oprócz póki co