Wpis z mikrobloga

Drażnią mnie wykopowicze, którzy do każdego postu o koronawirusie muszą dodać adnotację, że Polska to państwo z dykty, trocin, kartonu czy czegokolwiek. Na jakiej podstawie uważają, że w innych krajach stoją szklane domy, a tylko u nas nie? Jedyny kontakt tych patologicznych narzekaczy z obcymi krajami, to wycieczka szkolna do Berlina w podstawówce i takie mają pojęcie o regułach i przepisach panujących za granicą.
Pozdrawiam z Danii, kraju, którego oficjalne stanowisko to: "nie wykonujemy testów osobom mającym kontakt z chorymi, ani chorym, za wyjątkiem osób, które trafiły na intensywną terapię". Kwarantanna tutaj nie obowiązuje też rodziny chorego. O dziwo nikt tu nie sra z tego powodu do własnego gniazda.
Nie podoba się wam coś? Krytykujcie, ale bez dodatku, że "Polska taka, sraka", bo to brzmi, tak jakby gdzie indziej było cudownie, a nie jest. Krytykujcie konkrety i jeśli nie wiecie, jak jest za granicą, to nie sugerujcie, że tylko u nas jest źle. Cieszy was ten festiwal antypolonizmu i nienawiści do własnego kraju? Jak niskie poczucie własnej wartości musi mieć człowiek, który uważa własny naród (więc siebie również) za najgorszy na świecie? Żyjecie w jakiejś negatywnej bańce. W innych państwach równie często zapadają błędne lub nielogiczne decyzje. A w porównaniu do środków podjętych w Polsce, to niewątpliwie Dania jest państwem z dykty i kartonu. I założę się, że w innych krajach nie jest dużo lepiej.
#koronawirus #polska
  • 124
@ryba_twojej_mieczty: chwała Ci za ten wpis. Najbardziej mnie #!$%@? jak słyszę, albo czytam "takie rzeczy tylko w Polsce!". Ciekaw jestem ile z podludzi tak mówiących ogląda wiadomości np. z Danii, Niemiec, Austrii, Japonii czy Bangladeszu, albo codziennie zagląda na ich krajowe strony internetowe, żeby wiedzieć co tam się dzieje i żeby wiedzieć, że niektóre rzeczy dzieją się tylko w Polsce. Kurde, wszędzie ludzie kłamią, kradną, wszędzie jest korupcja, wszędzie policja nie
@ryba_twojej_mieczty: Obczaj jak jest przygotowana służba zdrowia w Danii, a jak w Polsce. W którym kraju brakuje ludzi, sprzętu czy gównianych maseczek? W Danii też masz powszechne ruszenie ze zrzutkami i "szyjta maseczki kto może"? W Danii też jest zakaz sprowadzania maseczek, a firma która wygrywa rządowy przetarg jest rodziną premiera?
Naród to siła i wspólnota o którą trzeba walczyć


@Rafal90: Czemu mam się jednoczyć z 38 mln obcych ludzi, z którymi mam tyle samo wspólnego co z niemcami, oprócz tego, że przez przypadek urodziłem się w granicach tego a nie innego państwa?

Moimi rodakami i moją ojczyzną jest ten kraj, w którym płacę podatki. Mieszkałem w Niemczech i Szwajcarii i tam też narzekałem ale na duże podatki, ale wtedy nie rozumiałem,