Wpis z mikrobloga

Też bym chciała wiedzieć. Nie znam się na ekonomii, ale liczyć umiem. Środki ochrony osobistej dla wszystkich medyków, pielęgniarek, ratowników, salowych, sanitariuszy itp w Polsce nie kosztują dziesiątek miliardów.

Gdzie się podziały te SETKI miliardów odebrane mafiom VAT-owskim? Czemu w dwa tygodnie Polska stała się z kraju mlekiem i miodem płynącym (500+ na każde dziecko, dodatki do emerytur, 2 mld na TVP) w biedaka, którego nie stać nawet na maski i rękawiczki dla pielęgniarek?

#polityka #bekazpisu #ekonomia #koronawirus
Andreth - Też bym chciała wiedzieć. Nie znam się na ekonomii, ale liczyć umiem. Środk...

źródło: comment_1585912572DyEjAzpWhQ0OASnp49XHjg.jpg

Pobierz
  • 22
ale pOSŁOWIE dostali maseczki, rękawiczki i mają extra testy dla siebie i rodziny ekspresowe. Po co więcej? Wybrańcy narodu są bezpieczni i to powinno wystarczyć.


@thekes: Nie no, nie lećmy w tani populizm. Posłowie też powinni mieć w Sejmie środki ochrony osobistej, na to nas chyba jeszcze stać. Natomiast testy powinny być w pierwszym rzędzie dla personelu medycznego.
@Andreth: setki miliardów złotych, które rzekomo odzyskaliśmy z vatu to FIKCJA, największe mafie vatowskie są bezpośrednio związane z politykami i nikt ich nie „złapie”, to państwo wzięło się za mniejsze firmy, które płacą daniny i utrzymują nas wszystkich, państwo okrada mniejsze biznesy, wprowadzili i wprowadzają bardziej restrykcyjne przepisy żeby było jak ściągać podatki od ludzi pracujących i rozdawać dla siebie i swojego elektoratu ;) wszystko jest ładnie ubierane w takie słowa,
@Andreth: Jeśli chodzi o setki miliardów z przestępstw to skąd taka informacja?
z tego co ja czytałem to ich skuteczność jest niewiele wieksza niż za PO... za PO skonfiskowano 700mln, za pis 3mld;D no ale uciekło im ponad 100mld złotych bo prokuratorzy tego nie zabezpieczali;DDD więc #!$%@? kasy z tego mają w porównaniu ile by mieli gdyby nie układziki prokuratorów;DDd
Gdzie się podziały te SETKI miliardów odebrane mafiom VAT-owskim? Czemu w dwa tygodnie Polska stała się z kraju mlekiem i miodem płynącym (500+ na każde dziecko, dodatki do emerytur, 2 mld na TVP)


@Andreth: Czemu Polska z ruiny pisowskiej nagle się stała państwem który stać na wszystko jak zachód?

w biedaka, którego nie stać nawet na maski i rękawiczki dla pielęgniarek?....

dowód na to urojenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Gdzie się podziały te SETKI miliardów odebrane mafiom VAT-owskim? Czemu w dwa tygodnie Polska stała się z kraju mlekiem i miodem płynącym (500+ na każde dziecko, dodatki do emerytur, 2 mld na TVP)


@Andreth: Czemu Polska z ruiny pisowskiej nagle się stała państwem który stać na wszystko jak zachód?


w biedaka, którego nie stać nawet na maski i rękawiczki dla pielęgniarek?....

dowód na to urojenie.

@ediz4: wystarczy poczytać o kolejnych
wystarczy poczytać o kolejnych zamykanych szpitalach i personelu na kwarantannach. Może w TVP o tym nie mówią ale...


@Crock92: Ale co wystarczy poczytać. co ma jedno z drugim?

Nie mówiąc już o dawaniu środków ochrony wszystkim obywatelom.....

a który kraj daje wszystkim obywatelom?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ediz4: jak to co ma jedno do drugiego? Brak ochrony wśród personelu = zarażony personel = zamykanie oddziałów / placówek.
Tak wiem, zaraz napiszesz ze to w kompetencjach dyrektorów / władz lokalnych a nie rządu zapewnić to pracownikom
jak to co ma jedno do drugiego? Brak ochrony wśród personelu = zarażony personel = zamykanie oddziałów / placówek.


@Crock92: udowodnij że te przypadki wynikają z braku środków ochrony. Ja znam kilka przypadków że lekarz sobie przyjechał z Włoch na początku epidemii i zaraził wiele osób podczas wizyt.

Tak wiem, zaraz napiszesz ze to w kompetencjach dyrektorów / władz lokalnych a nie rządu zapewnić to pracownikom....

Bo tak jest. Ogólnie żeby