Wpis z mikrobloga

Od poniedziałku po 18-20 stopni, zamierzam jeździć na rowerze przez pola i lasy aż się będzie za mną kurzyło. Jeżeli te stare śmierdządze tłuki się tak zachowują jak na obrazku i ci nasi zomowcy nie reagują, to tym bardziej ja nie łamię żadnych zasad bezpieczeństwa jadąc samemu przez odludzia. Jak będą mi chcieli wypisać mandat to nie przyjmuję. Poza tym siedząc od 2 tygodni na home office i spędzając dni na szlaku biurko/kibel/łóżko zwyczajnie potrzebuję tego dla zdrowia. Zamierzam działać oczywiście zgodnie z zaleceniami rządu zamieszczonymi w informatorze na portalu gov.pl:

Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin).


#koronawirus #panstwozdykty #rower #oswiadczenie
LesnyBoruta - Od poniedziałku po 18-20 stopni, zamierzam jeździć na rowerze przez pol...

źródło: comment_1585913723hSP2ZcHS2msSoD5DhyDrIi.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@LesnyBoruta: hm, na stronie gov nie ma nic o sporcie, albo źle szukam. Może ktoś mnie oświecić?

OGRANICZENIA W PRZEMIESZCZANIU SIĘ

Ograniczenie dotyczy: przemieszczania się, podróżowania, przebywania w miejscach publicznych.

Na czym polega? Wychodzenie z domu powinno być ograniczone do absolutnego minimum, a odległość utrzymana od innych pieszych powinna wynosić co najmniej 2 metry.

Przemieszczać się możesz w przypadku:


dojazdu do i z pracy (dotyczy to także zakupu towarów i usług
  • Odpowiedz
no to własnie czytam od góry czyli od najbardziej aktualnych:

"Czy mogę iść na spacer do lasu lub jechać tam rowerem, skoro parki są zamknięte?
Należy unikać miejsc, gdzie gromadzą się ludzie i nie narażać się na ryzyko zachorowania. Ostatnie doświadczenia pokazują, że lasy to niestety miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się wielu osób, a tym samym zwiększenia szans na zakażenie."

"Czy mogę wyjść na spacer?
Aktywność na zewnątrz powinna być
  • Odpowiedz
@jakuba94: nie, no ja się nie kłócę, bo oczywiste jest, że to na kolanie pisane. Chodzi o to, że te pały milicyjne karzą wg swojego widzimisię. Trafi ci się normalny i luz, ale większość to tłuki niestety...
  • Odpowiedz
@LesnyBoruta: Też zamierzam wychodzić i jeździć rowerem. Do roboty również nim jeżdżę a więc unikam komunikacji miejskiej. Zamierzam jeździć na pustkowia i znam takich miejsc wiele więc mam nadzieje żadna gnida się o to nie przyczepi.
  • Odpowiedz
  • 1
@LesnyBoruta wczoraj biegałem po mieście unikałem parków 2 razy minąłem bagietmajstrów i nic nie robili. A kara administracyjna jest chyba dla osób na kwarantannie?
  • Odpowiedz