Wpis z mikrobloga

hej,
wczoraj podczas jazdy kamień uderzył mi w szybe, pojawiło sie małe uszczerbienie - kolo 1cm srednicy, akurat na wysokosci oczu. Mam wykupiona oc, ac, szyby. Pod koniec miesiaca musze przedluzyc ubezpieczenie. Chcialbym uniknac placenia teraz zawyzonej polisy przez zgloszenie tej szkody zglosic to dopiero po przedluzeniu. Czy cos takiego ma sens czy nie bardzo?
#ac #oc #ubezpieczenia
  • 17
@barnaba90 Ta nowa polisa od maja - wznowieniowa, planujesz ją jako ostatnią AC? Bo wtedy mozna olac utrate wypracowanych znizek. Tak - twoja historia przechodzi do innych ubezpieczycieli. No i skoro masz wykupione "szyby" oprocz AC, to sprobuj z tych "szyb" zlikwidowac szkode. Znizki w AC powinny zostac nieruszone wtedy, jednak doczytaj OWU albo dopytaj.
@Bochen88 Akurat nie mialem nigdy szkody na szybie. No to teraz zobaczyc w tabeli bonus malus, o ile spadniesz. Pozniej kalkulator polisy online ile istnieje i oblicz: a) bezszkodowe wznowienie - koszt polisy b) wznowienie z 1 szkodą - koszt polisy.
Liczysz różnicę b-a. I zestawiasz z ceną oryginalnej szyby plus robocizna. Jeśli auto nowe, w leasingu, to naprawa ASO a oni się cenią.
Raczej korzystnie wyjdzie zgłosić AC, ale to kwestia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kundlozol3000: z tym że leasing jak się dopatrzy nieautoryzowanej naprawy to moga być problemy, osobiście jak to auto jest nowe itd to robiłbym to z AC w ASO, wycena będzie na podstawie kosztorysu, cena za szybę w każdym autoryzowanym będzie taka sama, różnica będzie tylko w stawce za rbh(specjalista ds. Likwidacji szkód komunikacyjnych here :) )

@barnaba90: jakie to auto? Zaraz Ci zrobię wycenę uszkodzonej szyby
@Jestem_Tutaj: Ja dorzucę jeszcze taki trochę komizm ze strony mLeasing. Auto w Leasingu, ubezpieczenie od nich, w Axa. Ubezpieczenie szyb w pakiecie, ofc. na zamienniku. mLeasing - tylko oryginały ( ) Czyli sprzedamy Ci produkt, ale i tak nie możesz z niego skorzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bochen88: @Kundlozol3000: auto to Opel Astra z 2017r, więc szału nie ma. Pojechałem do majstra, zapłaciłem 100zł, śladu praktycznie nie ma. Raczej nikłe szanse żeby ktoś sie przypatrzył bo niby jak, auto po wykupie jest moje także moja sprawa wydaje mi sie, może jeszcze będzie szansa na wymiane szyby.
Z drugiej strony ciekawe że nawet dokupując ostatnio opcje ochrony szyb jest ona bezuzyteczna bo leasing zgadza się tylko na oryginały,