Wpis z mikrobloga

Ku$#a, co to za kraj. Wybrałem się po pieczywo, a mieliśmy z żoną ochotę na chleb z oliwkami. Najbliższa galeria wypieków 6km od domu, więc wsiadłem w samochód i jadę. Otwieram drzwi od piekarni, a babeczka od razu mnie wyprosiła bo:
GODZINA DLA SENIORA
Patrzę na zegarek - 10:02 - K#$#@&?*@$waaa
Rozglądam się, w promieniu 500m nie widać żywej duszy, ale babki nie ugięte, bo koleżanki wczoraj dostały 5000zl kary i zaprosiły mnie o 12:00. Poczekałem 10min, żeby poprosić jakaś staruszkę o kupno tego chleba, jak menela za młodu, żeby kupił mi piwo, ale nic, zero, nawet pies obok nie przechodził.

#zalesie #koronawirus
  • 37
@DinaKaliente Jestem niezmiernie wdzięczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja wszystko rozumiem, ale chodzi o zdrowy rozsądek. Skoro nie ma obok żywej duszy, można obsłużyć klienta. Oczywiście jakby pojawiła się starsza osoba, przepuściłbym ją
@surlin #!$%@?łeś porównanie xD

@eltosteron: Druga wojna światowa trwałą +/- 2,1k dni. Francja (wraz z koloniami!!) poniosła łączne straty (wojsko+cywilne) ok. 500-600k - do daje nam około 250 zgonów dziennie w czasie drugiej wojny światowej.
Tylko wczoraj (jeden dzień) we Francji w wyniku koronowirusa umarło 1120 osób - czyli 4-5 krotnie więcej dziennie niż podczas drugiej wojny światowej (a wliczone w straty wojenne są kolonie!).
@surlin Opie, piszę o nielogicznych decyzjach rządzących, bez zdrowego i logicznego podejścia do stosowania przez przedsiebiorców, a Ty wyjeżdżasz z porównaniem pandemii do II WŚ. Jeśli geniuszu nie wychwyciłeś, to moim problemem nie jest głód xD
@surlin Opie, piszę o nielogicznych decyzjach rządzących,

@eltosteron: Piszesz o tym, że miałeś ochotę na chleb z oliwkami i udałeś się do sklepu po 10 przeżywając szok, że pomiędzy 10 a 12 no jednak rzeczywiście nie zrobisz zakupów.
@eltosteron W tych godzinach dla seniora, nie chodzi o to, żeby Tobie chleba nie sprzedać. Chodzi o to, żeby Ciebie wtedy nie było w punktach handlowych, bo sprawia to potencjalne zagrożenie dla tych właśnie seniorów. O to chodzi w tym zakazie.
@Trollunio tak właśnie odbieram ten zakaz i go szanuję. Ale nie w momencie, kiedy w pobliżu nie ma ANI JEDNEJ osoby. Oczywiście trzeba tego przestrzegać, ale nie dychotomicznie... Nie jestem potencjalnym zagrożeniem dla osób, których w promieniu 500m ode mnie nie ma.

Drugi przykład po rozmowie z kolegą. Poszedł do apteki i miał podobną sytuację, bo nie mogą, a w tym czasie jego dziewczyna zwijała się, bo bolał ją brzuch. Nie ważne,
@eltosteron Zgadzam się. Rozsądek tego wręcz nakazuje. Ale takie wyjątki pewnie skutkowały by tym, że wiele osób by ignorowało te zakazy i po prostu chodziło ma zakupy w tych godzinach, bo dlaczego nie?
Apteki moim zdaniem zdecydowanie powinny być wyjęte spod tych godzin, aż jestem w totalnym szoku, że nie są!
@Trollunio właśnie... A kolega minutę wcześniej przepuścił staruszkę i potem również nie było innych klientów.

Znając nasze społeczeństwo tak by było, kwestia podejścia właścicieli sklepów/kasjerek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eltosteron: przecież to powalone. Zwłaszcza że te stare baby i tak chodzą po sklepach cały dzień a nie tylko między 10-12. Więc utrudniają tylko młodym a starych wcale nie chronią. Trzeba być debilem żeby coś takiego wymyślić bez zakazu wychodzenia seniorów w innych godzinach poza 10-12 .