Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym kupić psa, a dokładniej Samoyeda, sporo poczytałem o rasie i jestem zdecydowany.
Jednak obawiam się, że kupie psiaka z dysplazją stawów biodrowych, jak wybrać dobrą hodowlę, aby zminimalizować ryzyko do minimum? Macie jakąś godną polecenia hodowle? Jestem z okolic Wrocławia, także najlepiej Dolny Śląsk, ale nie będzie problemu, żeby pojechać trochę dalej :)
Przy okazji polecacie jakieś książki/ opracowania na początek? Nigdy wcześniej nie miałem psa, a tego smyka od początku chciałbym dobrze wychować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#psy #samoyed #samoyedove #zwierzaczki
  • 9
@MacBookAiR: dysplazja: rodzice powinni być prześwietleni na dysplazję, do tego psa nie możesz forsować za szczeniaka (noszenie po schodach, dywany w całym domu, żadnego biegania przy rowerze, skakania, gwałtownych zwrotów przy aportowaniu), dawać dobrą karmę, nie kastrować i zrobić prześwietlenie małemu przed 5 miesiącem życia (najlepiej u bieżyńskiego lub nicponia na przyrodniczym)

Wychowanie: idź z nim do psiego przedszkola, absolutnie najlepsze jest prowadzone przez Irka Czerniejewskiego. W ramach obowiązkowego zadania domowego