Wpis z mikrobloga

o co chodzi z tym #!$%@? pisu za ograniczenia?
Jestem troche nie w temacie ogólnie nie popieram pisu kraj z gówna
ale ograniczenia w postaci mandatów za bezcelowe łażenie po mieście w czasie epidemii wyjdą tylko na lepsze i ograniczą debili nieświadomie roznoszących wirusa.
#koronawirus
  • 53
  • Odpowiedz
@Mateuszop22: przy pierwszych przypadkach ludzie #!$%@? starszych za łażenie bezcelowe a teraz jebią kraj za karanie w duzych sumach. Wykop nigdy nie przestaje zadziwiać XD
  • Odpowiedz
@keppo: to, że możesz dostać mandat za samotny spacer na bezludziu czy w lesie
zamiast się koncentrować na zbiorowiskach, łapią jednostki
wczoraj pod monopolowym był wręcz spęd, co z tego, że ktoś zadzwonił na policję, zaraz ich nie było
policja pojechała i po 10 minutach znów spęd
  • Odpowiedz
@glogovianin: wystarczy że ktoś dotknie poręczy i potem przyjdzie ktoś inny i się zarazi. Szansa nie duża ale możliwa dlatego lepiej dmuchać na zimne. Mam rozumieć że policja ma dać mandat powietrzu? Jak się rozeszli to komu ma dać mandat?
  • Odpowiedz
@Mateuszop22: niech będzie obowiązek ubrania rękawiczek i maseczki/zasłony twarzy w miejscu publicznym
i na tej podstawie niech dają mandaty

zresztą teraz będzie cały tydzień po 20 stopni, ludzie się zbuntują i będą masowo wychodzić, im cieplej, tym trudniej będzie im opanować ten #!$%@?, a mandaty są nielegalne
  • Odpowiedz
@glogovianin: o mój Boże teraz mówisz że nie legalne. Jakby wprowadzili odpowiednie zmiany to byś #!$%@? że sytuacja nie jest taka zła, panikują żeby konstytucję podważyć (bo to wcale nie jest tak że konstytucją była pisana za czasów wojny i jest wiele rzeczy do poprawy lol)
  • Odpowiedz
@glogovianin: Art. 165. § 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach:

1) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
  • Odpowiedz
@keppo: już prawnik wyjaśniał

konstytucja= prawo nadrzędne chroniące naszą wolność w demokracji
rozdział o ograniczeniu wolności obywatelskich= wprowadzenie stanu wyjątkowego czyli tutaj stanu klęski który obejmuje działania zapobiegające szerzeniu się epidemii i ochronę gospodarki przez wypłacanie strat

to jest JEDYNA legalna ścieżka by nie deptać naszych praw, pytałem już 5ciu prawników
  • Odpowiedz
@czywamsienudzi: Powinni wprowadzić stan wyjątkowy. Nie do pomyślenia to jest że pis nie chce tego ogłosić bo im nie na rękę. W normalnym kraju takie coś powinno zostać rozliczone przed sądem, no ale jak się ma sądy w garści to mogą wszystko.
  • Odpowiedz
@KMS76: to niech te pisowskie mendy wprowadzą stan wyjątkowy jak jest tak źle a nie #!$%@?ą prawo jakimiś gównorozporządzeniami.
  • Odpowiedz