Wpis z mikrobloga

Rząd może pozbawić moją siostrę marzeń, a miała być znanym chirurgiem (rodzina lekarska)

Wszystko rozchodzi się o matury. Już wyjaśniam. Rodzina lekarska z dziada pradziada. Udziały w firmach farmaceutycznych. Teraz czas na młodszą siostrę. Prymuskę, przewodniczącą klasy, która gdzie się nie pojawiała zgarniała główną nagrodę. Konkurs o wiedzy ochrony środowiska? Złoty medal. Konkurs z wiedzy pożarniczej, laureatka Polski. Ukończony certyfikowany kurs szycia. Teraz 3 klasa liceum. Oceny odpuściła, nie są miarodajne. Dziś traci nadzieje, szarpią nią wątpliwości. Zero chłopaków i znajomych. Zero problemów. Do teraz.

Zaciekle walczyła, nocą i dniem, ranem i wieczorem by dobrze przygotować się do biologii i chemii. Pamiętam jak na kolację wigilijną zeszła do nas tylko na chwilę, by połamać się opłatkiem i coś zjeść.

A teraz? Prawdopodobnie rząd zlikwiduje matury (przerobiła tuziny arkuszy). Godziny płatnych korków i reelekcji. Najlepsi egzaminatorzy a wśród nich lekarze praktycy. Teraz przy likwidacji matur, to oceny prawdopodobnie będą wyznacznikiem poziomu ucznia. Potem rekrutacja na medycynę, będzie odbywać się na ich podstawie. Wtedy to nie ona, prestiżowa prymuska, z powołania lekarka dostanie się na prestiżową uczelnię, tylko koleżanka z ławki, która lepiej potrafiła ściągać.

Mam tylko szczerą nadzieję, że rząd albo przesunie matury, albo sprawi by moja siostra jednak się dostała. Tak to moi drodzy wygląda z perspektywy rodziny lekarskiej. Życzymy wam i sobie, by matury jednak się odbyły i wasze siostry jak moja dostały się na wymarzone kierunki.

A wy co o tym sądzicie?

#matura #biologia #chemia #polska #koronawirus #rozowepaski
jmuhha - Rząd może pozbawić moją siostrę marzeń, a miała być znanym chirurgiem (rodzi...

źródło: comment_1586186899OWJtAiUFKqNYdDo2BRFD6V.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • Matury należy przesunąć 41.4% (1532)
  • Matury odwołać, rekrutacja na stud. na pods. ocen 7.6% (282)
  • Mature odwołać, zwołać egzaminy wstępne na studia 51.0% (1890)

Oddanych głosów: 3704

  • 152