Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was jechał w ostatnich dniach na trasie Kraków Warszawa?
Zbliżają się święta, moi rodzice chcą abym przyjechał. Nie pojadę, chciałbym im to spokojnie wyjaśnić, ale kwestie zdrowotne mają gdzieś. Jedyne co by ich ruszyło, to ryzyko dostania mandatu na tej trasie.

#koronawirus #swieta#swieta #krakow
  • 10
Zbliżają się święta, moi rodzice chcą abym przyjechał. Nie pojadę, chciałbym im to spokojnie wyjaśnić, ale kwestie zdrowotne mają gdzieś. Jedyne co by ich ruszyło, to ryzyko dostania mandatu na tej trasie.


@leone: Jakie to ma znaczenie? Sprawdzą to jakoś? Akurat taki przejazd jest bez sensu w czasie epidemii, więc możesz jak najbardziej szczerze powiedzieć, że nie wolno i możesz złapać karę 5 albo nawet 30 tysięcy.

Przepisy są generalnie niekonstytucyjne,
@bartez_94: Szczerze - zgodnie ze zdrowym rozsądkiem nie powinno się jechać. To właśnie takie wyjazdy roznoszą wirusa - możesz Ty, albo ktoś w Twojej rodzinie go mieć. Zmieniając miejsce przebywania, rozszerzasz ilość miejsc, gdzie wirus może dotrzeć. Dużo większe jest ryzyko przy takim wyjeździe, niż np. przy wyjściu na rolki (na zadupiu) czy umyciu auta w myjni.

A teraz co do samych przepisów. Czy odwiedziny rodziny są "ważną potrzebą życiową" -
Ogólnie to ruch na trasie jest duży co mnie zdziwiło, jak się siedzi w domu ro wydaje się ze wszyscy. Policji nie widziałem ale podobnie jak ty jechałem zawieść coś ważnego rodzinie wiec się za bardzo policji nie bałem. Jeśli nie chcesz nie jedz, jak rozumiem jesteś dorosły i szafujesz ze istnieje duże niebezpieczeństwo. Musza z tym żyć ze są sprawy ważniejsze niż święta w tym roku. Bo po co masz ściemnić.