Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki , oto uczyniłem swój pierwszy rysunek, nigdy nie rysowałem, a jak coś to były to pojedyńcze prace, zazwyczaj do szkoły. Po rozmowie z przemiłą miarabelką @SumKrowojad , naszła mnie ochota na zajęcie się tym tematem, żeby chociaż na chwilę odetchnąć ze sytuacją zwiozaną na świecie, i moją bardzo przykrą sytuacją własną. Będą jeszcze lepsze, jeszcze realistyczniejsze, jeszcze bardziej wyjechane projekty, obserwuj tag #mirekrysuje , zawsze chciałem tworzyć jakąś treść na wykop, no ale pisarz ze mnie żaden.... teraz naszła okazja, a może to będzie dla kogoś inspiracja, polecam nawet hobbystycznie, mega resetuje mózg. Na początek wybrałem coś łatwiejszego żeby się nie zrazić, ale będę szlifował rękę razem z Wami. Rysowałem to 6 h z przerwami, 4 ołówkami. Jak oceniacie?

#rysujzwykopem #rozowepaski #chwalesie no i trochę #przegryw ()
Pobierz LevoTree - Mirki i Mirabelki , oto uczyniłem swój pierwszy rysunek, nigdy nie rysował...
źródło: comment_1586281872qXWHS8FbEuCD7JoXXeCRbP.jpg
  • 21
@LevoTree Na początek fajnie :) Poszukaj sobie póz, będzie Ci łatwiej dopracować anatomię. Tu narysowałeś Panią, która ma szczupłe ręce, szczupłe łydki i kawał udka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zacznij sobie może od twarzy, najszybciej idzie załapać proporcje, potem linie pomocnicze nie będą Ci już potrzebne :)


Powodzenia :))
@LevoTree: ogólnie popracuj nad proporcjami, bo udo jak od kolarza torowego, a łydka od patyczaka, ale ogólnie kreska całkiem spoko. Jak chcesz się uczyć rysunku, to zacznij od czegoś prostszego, pooglądaj jak stworzyć szkielet postaci, i na nim buduj. tak samo możesz rysować dziesiątki poszczególnych elementów, aż dojdziesz do "o tak, to jest mój styl". Na początek na pewno nie idź w realizm, bo szybko się zniechęcisz.
@GodlessMike: Dzięki za rady , tak oczywiście będą prostsze projekty, faktycznie realizm może za dużo powiedziane, ale mam ambicje w przyszłości. Ten rysunek to jest moje pierwsze dziecko, od tego rysunku wszystko będę naprawiał, kazdy detal szlifował.
@IdzDoAptekiPoLeki: dzięki, te cieniowanie to jest najtrudniejsza robota, aż nie wiedziałem że to tyle schodzi, a w sumie to w nim cała istota. Masz może jakąś wiedzą co do ołówków takich , cienkich wysuwanych? (chciałbym zakupić), lub jakich ołówków warto uzywac, w sensie ich twardość?
@LevoTree: myśle, ze by docenić różne walory różnych ołówków, warto najpierw wyćwiczyć rękę w szybkim początkowym szkicu i proporcji. Nie ma co inwestować, bo ołówki swoją droga, ważny tez jest papier żeby wydobyć co trzeba z ołówka :D ja osobiście na początku nie skupiłabym się czym, a jak.
@IdzDoAptekiPoLeki: w sumie to był pierwszy z moich zajawek co nie zainwestowałem masę kasy, blok i ołówki zakosiłem od młodszego brata, a jak chciałem nauczyć się jeździć i skakać na BMX, kupiłem za około 800 zł , pojeździłem z miesiąc no i.... za za jakiś czas kupił go jakiś równiez podjarany dzieciak ( ͡° ʖ̯ ͡°) otóż to, najpierw podstawy i nauka na tym czym jest ,
@LevoTree: spróbuj trenować jedna postać przez tydzień. Codziennie rysuj od nowa. Na koniec oceniaj proporcje i cieniowanie i za kolejnym razem popraw. Zrób eksperyment :D albo od jutra do niedzieli. Blok podziel na 5 żebyś mógł mieć wgląd na bierząco do poprzednich rysunków xD w niedziele zrób zdj, wrzuć i zawołaj :D

Zasada nr 1: Nigdy nie rysuj od razu na czysto :D nie oczekuj ze pierwsza kreska będzie idealna. Najpierw
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@IdzDoAptekiPoLeki: świetny pomysl, musisz mi coś podesłać, szczerze nie wiem co wybrać, i podejmuje wyzwanie. Ale jeszcze przed tym narysuje jeden rysunek , który już w mojej głowie siedzi od półtorej dnia, to wtedy spoczne :D

Co do zasady, już ją złamałem. To była pierwsza i ostatnia karta z bloku, ale zawsze rysowalem delikatnie , żeby po starciu gumką nie było śladu, i udało mi się (ʘʘ)
@LevoTree: na czysto miałam ma myśli ze od razu kontur. Dzieci tak rysują. Od razu biorą się za kształt ogólny. Najpierw rysuj „duszka” mniej więcej, a potem dopiero możesz uznać, ze „Ok teraz wybiorę mniej więcej gdzie się powinny znajdować prawie końcowe kontury” xD a dobre decyzje podejmuje się gdy ma się całość przed oczami bo mamy do czego porównać xD Ok wybiorę coś jutro bo już późno!