Wpis z mikrobloga

Czy ktoś orientuje się w temacie drukarek 3d, która byłaby w stanie drukować z wysoką rozdzielczością? Rozmiar wydruku nie jest istotny.
Na pytanie z jak wysoką, nie wiem. Chciałbym wiedzieć jaki jest koszt sprzętu który potrafiłby drukować male figurki z detalami

#druk3d
#drukarki3d
  • 17
@PWRXerXes: Bo to są poważni importerzy sprzętu z chin ;P
Na aliexpress jest z wysyłką z Polskiego magazynu 253$ z 1L żywicy (z polskiego magazynu nie zapłacisz cła więc to jest finalny koszt )
@PWRXerXes: Pamiętaj tylko, że ta technologia nie jest bezproblemowa. Żywica śmierdzi, wymaga specjalnych środków ostrożności, wymaga wyczyszczenia po wydruku (kąpiel w IPA) i utwardzenia na przykład na słońcu lub lepiej pod lampą UV.
Sam chińczyk nie jest podobno zły, ale warto na przykład spojrzeć na coś droższego, jeżeli te figurki mają być do czegoś poważniejszego użyte, na przykład na sprzedaż. Taka Prusa SL1 jest ciekawym wyborem.
@Garreth: każda żywica smierdzi?
Nie nastawilem się poki co na zakup, badam temat i patrze na +/-
Bawię się gliną polimerowa (figurki etc) ale widze ze niektórzy zawodowcy używają tutaj drukarek z b dobrym rezultatem. Stad moj post
Na pytanie z jak wysoką, nie wiem. Chciałbym wiedzieć jaki jest koszt sprzętu który potrafiłby drukować male figurki z detalami


@PWRXerXes: no to "żywica" cię czeka. Ale to upierdliwe trochę, jak naprawdę nie jesteś przekonany że świadomie się chccsz w to ładować - to lepiej znaleźć kogoś co już ma i ci wydrukuje co tam potrzebujesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PWRXerXes: przyznam, że bazuję na tym co powtarzają w każdym materiale o drukowaniu z zywic UV. Niektore smierdza mniej, niektore bardziej, ale trzeba zachować pelne środki ostrożności. Używać należy takiej drukarki w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od dzieci czy zwierząt. Drozsze drukarki maja filtry powietrza, ale to podobno nie daje aż tyle aby dobrym pomyslem bylo uzywanie takiej drukarki w malym pokoju w bloku. Nie chce zniechecac, bo zabawa moze
@skejwen: wiesz pewnie po co mi drukarka. W tym wszystkim jedynym problemem dla mnie jest ten smrod.
Raz korzystalem z jakiejs taniej zywicy zeby z wlokna szklanego zrobic formę do formy silikonowej i przyznam ze smród byl wszedzie. Dom piwnica, plac...
Czy sa jakies zywice do drukarki ktore nie sa smrodliwe?
@PWRXerXes: Robisz duze rzeczym wiec pole robocze 10x6x15 cm raczej cie nie urzadza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zywice fotoutwardzalne owszem moga smierdziec, ale nie w takim stopniu jak epoksydy, z ktorymi miales "przyjemnosc" przy robieniu skorupy do formy.
Nope xp
Ale od czegos trzeba zacząć:)
Podobaja mi sie prace artystow w których wszystko jest na swoim miejscu, gdzie nie ma miejsca na przypadkowe lub niedoskonałe elementy. Takie rzeźby widzialem na grupach:p