Wpis z mikrobloga

Co się stało z partią .Nowoczesna?

Pojawili się nagle i z miejsca zdobyli dosyć duże poparcie, bo wreszcie pojawiła się partia o liberalnych poglądach, która zagospodarowała niszę na „kompasie politycznym”. Czy początek utraty poparcia, nie zaczął się od tego, że byli przeciwni 500+? Co byłoby dziwne biorąc pod uwagę poglądy ich elektoratu. Czy może po paru głupich wpadkach Petru? Po jego odejściu partia została wchłonięta przez PO i nawet nie widać ich polityków udzielających sie na forum publicznym. A szkoda, bo myślałem, że partia ma spory potencjał i dużą grupę potencjalnych zwolenników. Co uważacie?

#polityka #neuropa #nowoczesna
  • 6
@kezioezio: Błędy w przywództwie, wątpliwe wybory personalne, słynna Madera. Z całą moją sympatią do Rycha, ale na lidera się nie nadawał. Oczywiście PiSowskie media przy poklasku ze strony kuców i nacjolków też zrobiły swoje. Cholernie mi szkoda .N, oby do kolejnych wyborów parlamentarnych coś się sensownego złożyło na płaszczyźnie liberalnej, ale i socjalliberalnej, bo tam też pustka od dłuższego czasu.
@kezioezio: wpadki Petru. Nie były jakieś tragiczne same w sobie, ale PiS je naprawdę mocno grillował i rozdmuchiwał, potem to się skulminowało przy Maderze, no i na końcu Petru nie poradził sobie z przegraną w wyborach na przewodniczącego partii miotając się z jakimś Planem Petru zamiast pogodzić się z drugim miejscem i dalej działać wewnątrz Nowoczesnej