Wpis z mikrobloga

Hej! Orientuje się ktoś, czy Samsung ma wbudowaną opcję automatycznego przesyłania aplikacji na kartę pamięci? Pamiętam, że w Sony było. Męczę się z przerzucaniem pojedynczo każdej aplikacji, a po aktualizacji wracają do pamięci telefonu... Neverending story. Ewentualnie może ktoś może polecić sprawdzoną aplikację zewnętrzną do takich działań? Wiecie, żeby mi nie crashowało aplikacji i nie traciło zapisanych danych.

#kiciochpyta #pytanie #samsung #galaxys9plus #galaxys9
  • 10
@Pejoratywna
Wszystkie te domyślenie istniejące opcje zapisywania apek na kartę sd nie działają i nigdy nie działały tak jak byś się spodziewała. Zawsze przenosiły tylko część #!$%@? zajmowanego przez apke. Poza tym nie każdą apke da się przenieść.
@ptasiek2 dobrze gada, to tylko powodowało problemy z działaniem tych apek i nigdy nie było nigdzie dobrze zaimplementowane.

Ogólnie karty sd w tel to już trochę melodia przeszlosci. Więcej komplikowały niż pożytku dawały (straszne
@oslet Tak, to prawda. Wiedziałam, że nie przenoszą całości, ale w sumie nigdy nie zauważyłam żadnych nieprawidłowości w działaniu aplikacji. W telefonie mam 64GB i na karcie tyle samo. Pierwotnie zamierzałam mieć tam tylko zdjęcia, dokumenty i wideo, ale pomyślałam, że aplikacje też mogę spróbować przenieść. Oczywiście te, które się da. No nic, dziękuję za pomoc!
@Pejoratywna mi np. wywalały się apki które miały widgety na pulpicie. Widgety znikały - w momencie ładowania systemu, pulpit już ruszał a karta nie była jeszcze podmontowana, system nie widział apki i kasował widget.

Istnieje opcja faktycznego przeniesienia całości aplikacji jak masz rootowany tel (za pomocą apki Link2SD) ale nie jest to pozbawione wad i też się często sypie. Ogólnie lepiej dać se spokój i kupić tel 128 gb
@oslet U mnie tylko widgety aplikacji były półprzeźroczyste przy starcie telefonu (Sony Xperia X performance) i widniał na nich mały znaczek karty, dopóki się nie załadowała. Jednak, z tego, co pamiętam, nie trwało to długo. Pewnie też zależy od telefonu i karty. Przemyślę na pewno większą pamięć wewnętrzną, kiedy będę zmieniać telefon. Ten mi dobrze służy już ponad rok. Oby tak zostało. ;D