Wpis z mikrobloga

Po zakończeniu pandemii koronawirusa Polskę chyba czeka druga wielka emigracja, zachód lepiej sobie poradzi z kryzysem bo ma silniejsze gospodarki, tymczasem w Polsce pozostanie tylko albo sadzić zimnioki i buroki, albo #!$%@?ć w januszex za tysionc czysta na umowę zlecenie, albo wyjechać w #!$%@? na stałe. Podejrzewam że większość wybierze to trzecie.
Wyjedzie jeszcze więcej Polaków niż kiedykolwiek.

#neuropa #koronawirus #4konserwy #emigracja #pracbaza #praca #gospodarka #konfederacja
  • 83
  • Odpowiedz
Ok ok, ale nasze PKB to nie tylko eCommerce czy spożywka. Nie mamy żadnego zabezpieczenia dla przedsiębiorców a po kryzysie nie będzie pieniędzy na inwestycje publiczne i wsparcie dla nowych przedsiębiorców.


Mamy spore możliwości zadłużenia się w razie potrzeby. Jesteśmy poniżej średniej UE jeśli chodzi o stosunek długu publicznego do PKB. Nie zesrajcie się z tym czarnowidztwem, choć nogi was świerzbią by skakać z radości na myśl o potencjalnych kłopotach.

@ZaplutyKarzelReakcji:
Planeta_odebete2 - > Ok ok, ale nasze PKB to nie tylko eCommerce czy spożywka. Nie ma...

źródło: comment_1586420377hccPfyp6IlvZcgqOwhvRqx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mikeywwa: Przemysł spożywczy ma oczywiste ograniczenie w postaci objętości żołądka. To nie jest żadna rozwojowa branża. Spozywka jest ovatowana 8% nie przynosi dużych wpływów do budżetu. To co piszesz to głupota.

Fakt że ludzie więcej kupują przez internet wynika z tego, że sklepy stacjonarne są zamknięte, łącznie ludzie kupują dużo mniej niż wcześniej przez internet plus lokalnie.

No i skąd ludzie będą brali niego pieniądze na te zakupy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@papkie: Co proszę? Poprzedni kryzys Polska zniosła dobrze, bo była zacofana i nie była tak uzależniona od zagranicy.
Teraz prawie każda firma działa na kredycie obrotowym a banki bez problemów dawały kredyty właściwie na wszystko. Jeśli w Polsce ktoś nie dostawał kredytu to albo już zupełnie nie miał przychodów, albo miał złą historię
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Planeta_odebete2: obejrzyj sobie film the big short, fajnie jest pokazane skąd się biorą ratingi, że są po prostu opłacane, a Mateuszek jest banksterem i ma układy.
Oni napiszą wszystko to Za co im zapłacą
  • Odpowiedz
@kaaban: coś wątpię bo pracuję dla niemieckiej firmy jako podwykonawca i mam kontakt z pracownikami z mojego zespołu. Jakoś nikt nie jest bezrobotny i nie zapowiada się, żeby był.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kaaban: Pracuję w takiej branży, że uczestniczyłem przy wnioskach kredytowych i kredyty dostawali ludzie z naprawdę śmiesznymi zarobkami, 2x minimalna krajowa i jedno dziecko i dostali kredyt z ratą 1200, dla mnie to chore.
A jeśli ktoś miał złą historię, to były fundusze które i tak udzielały im kredytu.
Także tylko w skrajnych przypadkach ludzie nie dostawali kredytu.

@Planeta_odebete2 kwestia tego, że ratingi są opłacane i takie są fakty
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: a czy dla polaka wazne czy bedzie pracowal w sklepie u janusza czy w markecie u helmuta? Nie sadze, wazne jest to ze przyniesie pieniadze do domu. Wedlug mnie kryzysu nie bedzie, duze firmy maja juz na pewno plan na to co zrobic po zniesieniu kwarantanny, rynek nie lubi pustki, tam gdzie beda pieniadze do zarobienia tam wkrotce ktos sie pojawi.
  • Odpowiedz