Wpis z mikrobloga

@AVATARKUBA122 ogółem wzorowalem się na tym filmiku


Ale że doświadczenia nie mam wcale (kiedyś widziałem jak sobie panowie pod sklepem szklaneczki robili z użyciem sznurka( ͡º ͜ʖ͡º)) to błędów było dużo. Butelki i tak by trafiły do śmieci bo bezzwrotne to pomyślałem zrobię sobie w wolnej chwili szklanki. A zrobiłem ich aż 3 (). Dwie co na zdjęciu z w miarę rownymi już
Pobierz
źródło: comment_1586441692ejMTttUJ8WqmVudZBI7CUT.jpg
@zarrock12 jak byś chciał zrobić to polecam zaopatrzyć się w cierpliwość i się nie spieszyć. Mi na początku się spieszylo i do podgrzania miejsca zarys użyłem palnika gazowego, efekty niżej. Na innej butelce to lepiej było widać ale oczywiście nie zrobiłem zdjęcia xd ogółem nagrzewajac zbyt duży obszar szło się rozszerza na całym obszarze grzania i zamiast peknąc (po włożeniu do wody) na zarysie to pęka wzdłuż butelki i do wywalenia
Pobierz
źródło: comment_15864424193ODz6QYJNTdnS7sHimkKX6.jpg
@sirgorn fajne stanowisko :D tylko trzeba pilnować aby linia (zarys) była jedna, tzn zaczynała i kończyła w jednym punkcie. Moje stanowisko to w sumie był blat stołu warsztatowego i 3 wkręty do trzymania butelki, oraz jeden aby trzymać mniej więcej nóż na takiej samej wysokości butelki. Ogółem polecam, zabawa fajna tylko należy pamiętać że obchodzimy się ze szkłem, jak pęknie i się wbije w łapę to kiszka ( ͡° ʖ̯