Wpis z mikrobloga

Wymieniłem sobie dysk w PS4 z 1TB HDD na 2TB SSD, "przyjemność" z używania konsoli znacząco wzrósł, szybkość ładowania gier skróciła się w wielu przypadkach o połowę.

Jak ktoś się zastanawia nad zmianą to w sumie gorąco polecam.

Dodatkowo zwiększona przestrzeń pozwala na normalne użytkowanie, bo 1TB w dobie takiego Warzone który zajmuje 170 GB, to pozwala trzymać od 8 do 10 gierek.
#ps4
  • 15
@dizzydom: Crucial MX500. Co do dysków z PS5 - na pewno będzie jakaś certyfikacja dla dysków opartych na PCI-E 3.0, bo ten systemowy od Sonego co ma być w PS5 to będzie customowym wyrobem.

Aczkolwiek przez przejście na SSDki wielkość gier powinna ulec pomniejszeniu, bo aktualnie te absurdalne rozmiary niektórych produkcji jest związane z tym, że wiele gier replikuje dane na talerzu tak aby podczas gry dostęp do nich był krótszy
od 8 do 10 gierek


@Bratkello: mnie to zawsze #!$%@?ło, co wy ludzie gracie po 30 minut w 10 tytułów na raz? :D Ja #!$%@?, ja miałem na PS3 250GB dysk, bo niektórzy krzyczeli, że 500 to mało, a ja nawet do 100 się nigdy nie zbliżyłem, a kupowałem gry na promocjach na PSstore. Od ponad pół roku mam PS4 z dyskiem 500GB i pomimo poinstalowanych różnych gier i części ściągniętej
mnie to zawsze #!$%@?ło, co wy ludzie gracie po 30 minut w 10 tytułów na raz


@Zielony34: Inni nie są Tobą, a wyzywanie kogoś kto po prostu ma inne przyzwyczajenia jest raczej przejawem braku empatii u Ciebie oraz wąskimi horyzontami myślowymi.

Jeśli dla Ciebie 500 GB jest okej rozwiązaniem to rozumiem, ale wiedz, że często w przypadku aktualizacji wiele gier potrzebuje dodatkowego miejsca, i taki Warzone przy instalacji patcha 12 GB
Inni nie są Tobą, a wyzywanie kogoś kto po prostu ma inne przyzwyczajenia jest raczej przejawem braku empatii u Ciebie oraz wąskimi horyzontami myślowymi.


@Bratkello: a gdzie ja kogoś obraziłem? Ja zadałem pytanie. Twoja odpowiedź sugeruje, że z czytania ze zrozumieniem zatrzymałeś się gdzieś w okolicach pierwszych czytanek przed szkołą podstawową...

Jeśli dla Ciebie 500 GB jest okej rozwiązaniem to rozumiem, ale wiedz, że często w przypadku aktualizacji wiele gier potrzebuje
a gdzie ja kogoś obraziłem


@Zielony34: No chociażby hejtując ludzi którzy instalują sobie gierki i używając wulgaryzmów.

Na dysku też się trzyma screeny czy filmy z rozgrywki, a ja tych funkcji dość często używam.
No chociażby hejtując ludzi którzy instalują sobie gierki i używając wulgaryzmów


@Bratkello: a gdzie ja hejtowałem? xD Gościu nie brnij dalej, bo się ośmieszasz.... Wulgaryzmy? Serio? Widać, że na prawdę nie masz się do czego #!$%@?ć...

Na dysku też się trzyma screeny czy filmy z rozgrywki


@Bratkello: no chyba, że tak, chyba, że ktoś sobie lubi kolekcjonować rozgrywki to jestem w stanie zrozumieć.
@Bratkello: ile waży teraz warzone? Jak ostatni raz sprawdzałem to miał ze 110 GB.

U mnie SSD wejdzie, ale dopiero po wypłacie i rozeznaniu, i chyba tylko wymiana na 1 terabajt, bo po co mi więcej ¯_(ツ)_/¯. Myślałem nad serią evo od samsunga z nvme, co sądzisz?
co wy ludzie gracie po 30 minut w 10 tytułów na raz?


@Zielony34: nom, dokładnie tak jest. lubię dużo i lubię mieć wybór. nudzi mnie granie przez tydzień w jedną gierkę.