Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, zastanawiam się nad sflashowaniem Xiaomi.eu, żeby zastąpić MIUI Global (Mi 9T Pro). Jednakże potrzebuję kilku odpowiedzi:

1. Odblokowanie bootloadera oraz sam flash ROMu unieważnia gwarancję? Telefon kupiłem w RTV EURO AGD, jeśli ma to znaczenie

2. Jakie są główne zalety xiaomi.eu nad miui global?

3. Soft jest oficjalny czy "fan-made"?

4. Aktualizacje są częstsze? Chociażby poprawki bezpieczeństwa?

5. Po ew. flashu można normalnie przywrócić backup zrobiony na MIUI Global?

Z góry dzięki wam, i wesołego jajka ;)

#xiaomi #android #mi9t #mi9tpro
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@laress: pozwól że ci odpowiem.

1. Tak. Ludzie piszą że niby jak wgrasz miuipolska to się nie liczy i dalej masz gwarancję, ale to kłamstwo. Sam się o tym przekonałem jak oddawałem mojego redmi note 5 do micenter.

2. Drobne i większe. Na pewno takie, przez które warto korzystać z tego romu zamiast z globalna. Więcej tutaj: https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

3. Na to pytanie nie jestem w stanie logicznie odpowiedzieć. Powiem, że jest
@laress: @jempierozki:
1. To jest dyskusyjne, bo xiaomi ciezko zbrikowac, a jak cos nie gra wrzucasz globala i gotowe. Odblokowanie bl jest dozwolone przez producenta i nie ma wplywu na gwarancje.

2 i 3. Xiaomi.eu bazuje na dev romach od xiaomi, to nie jest fan made od zera. Nie ma nowego wydania dev nie ma kolejnego wydania xiaomi.eu.
Zaleta to dialer i sms od xiaomi nie od googla, wiec dziala
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@laress: ja na mi9t pro chwilę używałem miuipolska.pl, ale dla mnie gorzej to działało powiadomienia z opóźnieniem. Messengera czasem z 5 min później. Autostart kłódkę itp. Miałem nie od dziś mam miui. Czasem automaczna jasność działała wolno i było ciemno długo.

Jedynie jeszcze bym spróbował stabilne miuipolska.pl dev to co jakiś czas ma spore błędy, a to pasek zostaje szary, kolory ikon paska powiadomień nie zmieniały się na różnym tle itp.
@laress nie wiem czy przeczytałeś wszystkie odpowiedzi tutaj i komentarze, też od grudnia posiadam Mi9TPro , też kupiony w EuroRtvAgd, też się zastanawiałem nad custom romem bo do grudnia 2019 miałem Motorolę Moto Z dwa lata i bardzo ją lubiłem, niestety bateria zdechła i konieczna była zmiana. Na Motoroli Moto Z eksperymentowałem i zdołał.sam sobie ją odblokować i wgrać twrp po czym LineageOS. Pół roku używałem. Potem wróciłem do stockowego andka niestety.