Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@austra: Ale to jest absurd. Czyli każda bagieta moze mnie zaszantażować skierowaniem wniosku o ukaranie do Sanepidu? Niby na jakiej podstawie skoro nie łamię kwarantanny (bo nie jestem nią objęty) a zaden z przedstawicieli Sanepidu nie był świadkiem zdarzenia?
WTF? ( _)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@worldmaster: inna sprawa, że w sumie żaden przepis prawa nie reguluje, z tego co się orientuję, przekazywania danych osobowych zwykłego Kowalskiego przez policjanta do Sanepidu - no bo skoro nie jesteś na kwarantannie, to na jakiej podstawie policja może je przekazywać? Aaa, daj pan spokój. (_)
  • Odpowiedz
@austra: zgodnie z utrwalonym orzecznictwem można nałożyć jednocześnie sankcję karną oraz karę administracyjną, pozostaje jedynie kwestia, czy kara od sanepidu nie jest w rzeczywistości sankcją karną
  • Odpowiedz
@festiwal_otwartego_parasola: No i teraz tylko pytanie, co w warunkach państwa policyjnego (które faktycznie mamy) zrobi policjant:

a) smutno spuści wzrok, bardzo przestraszy się tej deklaracji, przeprosi, poprosi żeby na niego nie donosić i ucieknie mając nadzieje że nie zapamiętałeś jego nazwiska
b) przypomni sobie słowa swojego komendanta "a jakby któryś coś tam pitolił o jakiś konstytucjach, to raz dwa inspektor sanitarny i gość ma 30 koła kary administracyjnej od ręki"

Walkę
  • Odpowiedz
Niby za co?


@StaryWilk: a #!$%@? ich wie- mogą się tłumaczyć ze przypominałeś przestępcę ściganego listem gończym albo kogoś kto w okolicy narozrabiał. Niestety maja mnóstwo sposobów żeby naginać takie rzeczy.

Sam nie miałem takich przygód.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rasmor: tak, o to mi chodziło - może nie wynikało z mojej wypowiedzi, dziękuję uprzejmie za doprecyzowanie :) Bodaj z prawem jazdy tak jest, że można nałożyć dwie sankcje za jeden czyn, jeśli się nie mylę?
  • Odpowiedz
ja generalnie polecam spróbować na spokojnie, dopiero po odmowie przyjęcia mandatu poprosić o id policjanta oraz imię i nazwisko i powiedzieć wprost że składacie skargę bo nie ma stanu wyjątkowego

btw. policja może was zatrzymać z byle powodu do kontroli i z łapanki i sprawdzić co macie przy sobie
  • Odpowiedz
Niestety raczej to nie zadziała. Dziś czytałam na bezprawniku, że odmowa przyjęcia mandatu oznacza nie tylko skierowanie do sądu wniosku o ukaranie (możesz się odwołać, czyli możesz nie zapłacić mandatu - albo zapłacić go dopiero po zakończeniu sprawy w sądzie), ale również oznacza skierowanie przez policjanta notatki służbowej do miejscowego sanepidu ( i tu musisz zapłacić karę w ciągu 7 dni, nawet jeśli chcesz się odwołać - oczywiście jeśli sanepid nałoży karę).
  • Odpowiedz