Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Parsley: podłączam się do pytania, u mnie tynk jest w świetnej kondycji i uważam że nie potrzebuje gładzi, grunt i farba, tym bardziej że budynek pracuje jeszcze długo po budowie
@aphen Tak, ale jednak to jest tynk i zawsze będzie, że tak powiem "poszarpany" Wiadomo, że można to pomalować i wielu ludziom to się podoba, ja osobiście nigdy bym nie pomalowal samego tynku, musi być gładź :D
@Daburi: ale czy ty rozumiesz że oni piszą o tynku gipsowym? Gipsowy przy odpowiedniej obróbce na etapie wykonania może być bardzo gładki. To o czym piszesz występuje w tynku cementowym który aktualnie stosuje się głównie w łazienkach i miejscach narażonych na wilgoć
@Badus Gościu, wiem o czym piszą xD Wiem jak wyglada tynk gipsowy i nigdy nie osiągniesz efektu takiego jak po gładzi, nawet jakbyś zaprawki robił i nie wiem jak to szlifowal xD
@Daburi: nic nie szlifujesz. Po kilku godzinach od nałożeniu tynku skrapiasz go wodą i wyciągasz mleczko którym gladzisz ściany uzywajac do tego kosy - nie wiem jak inaczej się mówi na to narzędzie. Wiadomo to nie jest poziom szpachli ale po malowaniu zwłaszcza wałkiem z dłuższym włosem różnice zauważa nieliczni
@Badus XDXD Tak, tynk gipsowy możesz narzucać maszyną rozprowadzajac piórem, po czymś takim możesz to szlifować lub skraplac wodą i najczęściej bawić się packa styropianowa(A i tak miejscami trzeba coś podszlifowac, a zwłaszcza rogi), ale zawsze zauważysz różnicę między tynkiem, a szpachla. Ja OSOBIŚCIE nigdy bym żadnego tynku w środku nie pomalowal, bo jest to dla mnie obrzydliwe, takie zboczenie, ale każdy jest inny. Gościu zapytał czy można, dostał odpowiedź, więc temat