Wpis z mikrobloga

Cześć,
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad skorzystaniem z programu #iec i polecieć na rok (ewentualnie zostać jakby znalazła się taka możliwość) do Kanady. Czy jest ktoś kto mógłby mi odpowiedzieć na kilka pytań? Jestem jednocześnie zdecydowany i zestresowany ze względu na wykształcenie (w przyszłym roku kończę studia) i doświadczenie (nie mam praktycznie żadnego). Język nie jest problemem, po prostu obawiam się kilku spraw, więc jeśli znalazłby się ktoś chętny na rozmowę na ten temat i do tego ma jakieś pojęcie, byłbym bardzo wdzięczny.
Wszystkiego dobrego, dużo zdrowia

#kanada #emigracja
  • 6
@polarisjaktawoda: Ale oczym tu gadac o ile pamietam masz 4 opcje system punktowy,nominacja prowincjonalna na jakims zadupiu ,pnp i studia .Strasznie duzo pitolenia sie . 2 x skladalem i dostalem wize ale nie pojechalem z braku perspektyw przedluzenia.

O wiele szybciej dostaniesz sie do usa ,chodz us to juz nie to co kiedys.Kanada z racji wielkiego obszaru jest zacofana troche ale jest idealnym miejscem jesli ktos lubi syberyjska tajge.
@ktostam7: Byłem w Stanach parę razy i wiem jak wygląda tam rzeczywistość. Dużo czytałem i ogólnie interesowałem się tym tematem, jednak nie potrafię sobie wyobrazić na jakiej zasadzie miałoby wyglądać załatwianie na miejscu h2b, w jaki sposób szukać takiej firmy etc. Odnośnie studiów, to chyba jak zdecydowana większość Polaków nie bardzo mogę sobie pozwolić na takie koszta jak opłacenie czesnego, więc F1 odpada (,)