Wpis z mikrobloga

Pomiędzy wczoraj godzina 14 a dziś 19:30 ktoś postanowił skopać mój motocykl stojący w hali garażowej, efektem czego było połamanie kierownicy, kilku kawałków obudowy, pedałów, znaczne zmiany na lakierze oraz wgniecenie w baku. Hala garażowa pod blokiem, do której dostęp mają tylko mieszkańcy. Bez monitoringu, jeszcze. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Zawiadomić #policja czy to nic nie da? :(
#help #motocykle #sasiedzi #trojmiasto #kiciochpyta #motoryzacja
  • 24
@okeito: W zeszłym roku odcięli mi rower przypięty łańcuchem do motocykla. Jeśli sądzisz, że milicji chciało się coś ponad przyjęciem zgłoszenia to niezła z Ciebie optymistka.

Załóż ukrytą kamerę i czekaj na rezultat. Zapytaj jakiegoś prawnika jak masz oznakować miejsce tak by wideo mogło być dowodem w sadzie.

@okeito: Na pewno nie zaszkodzi zgłosić. Zrób to lepiej. Jak potem jakoś odkryjesz kto to to może dostać karę + płacić odszkodowanie za 2 razy
@Krzyszy: No trzeba. Są wyjątki, ale to pogadaj z kimś kto się zna na prawie jak to zrobić by go złapać. Może jakiś breloczek obiekt monitorowany przy moto albo kartka napisana na odwal się przyklejona do ściany.
@okeito: hmmm...albo ktos sie mocno #!$%@? na to, gdzie albo jak parkujesz swoj motocykl (oczywiscie nie pochwalam wandalizmu, ale raczej z nudow nikt takich rzeczy nie robi w zamknietych czesciach wspolnych), albo po prostu ktos #!$%@? w niego samochodem i sie oddalil (zastanow sie jak i gdzie stal i czy jest opcja, ze ktos po prostu np. cofajac #!$%@?)....
@pavul0n666 @HetmanPolnyKoronny @wojciech-dyrets @Dpdp : dzwoniłam w tej sprawie na policję, pan bagietmajster zachichotał jak usłyszał że nie ma monitoringu i cytując "no to ja bez dowodów i świadków niewiele mogę, można wysłać maila ze zdjęciami i opisem sytuacji" :|

@CukrowyWykop mam tylko OC, z tego co mi wiadomo to bez sprawcy nic nie wyciągnę?

@mpetrumnigrum Wybacz, pisane pod wpływem emocji. Miałam na myśli nóżki.

@dawid131 myśleliśmy, że hala garażowa obejmująca mieszkańców
możliwe że ktoś rozpędził się autem i nie wyrobił.

Dodam, że dzień wcześniej sąsiedzi wezwali policję zamiast zapukać, bo bylo im za głośno. W złości próbowałam szukać związku ale odpuściłam.


@okeito: hmmm...to co ty tam odstawiasz w tym garazu, ze ludzie na bagiety dzwonio? xD jesli rzeczywiscie #!$%@? ludzi z jakiegos powodu, no to moze mieszka tam u ciebie jakis troglodyta, ktory uwaza ze dewastacja jest najlepszym sposobem na zasygnalizowanie problemu
Wybacz, pisane pod wpływem emocji. Miałam na myśli nóżki.


@okeito: podnóżki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na stopkę rowerową też się kiedyś mówiło nóżka, ale w motocyklach raczej się z tym nie spotkałem, wszyscy twardo mówią stopka.
Mi to wielkiej różnicy nie robi jak mówisz, ale to trochę nietypowe nazewnictwo.

A maszyny szkoda, ale niestety spodziewałem się takiej reakcji policji, prawda jest taka, że nawet jak są kamery,