Wpis z mikrobloga

Mirki którzy mają do czynienia z #pocztapolska mam pytanie: od piątku popołudniu moja paczka ważąca 10 kg (nie jest duża objętościowo a jedynie wagowo) jest w urzędzie pocztowym. Dziś patrzę na monitoring i jest informacja ze „przygotowano do doręczenia”. Czy to znaczy ze dostanę awizo i sama muszę jechać po odbiór? A ważna rzecz to taka ze listonosz jeździ autem i jedynie z niego wychodzi żeby wrzucić awizo do skrzynki a cokolwiek do odbioru to trzeba z podwórka wyjść i do samochodu jaśnie pana podejść
  • 7
@pcela: U mnie listonosz=pocztex czyli zamawiając kuriera z pocztexu bo najkorzystniejsza przesyłka była to i tak ten listonosz to przynosi. Tylko gość ma różne fazy wiec mógł przywoezc albo nie. W zeszłym roku nie dostarczył malutkiej paczki mimo ze dostałam SMS ze tego dnia będzie dostarczone bo... przejazd kolejowy był zamknięty ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karolka1989:
Ogólnie paczki rozwozi kurier (listonosz paczkowy) samochodem, a listy listonosz pieszy (ewentualnie rowerem). Na terenach wiejskich zdarzają się wyjątki.