Wpis z mikrobloga

Ufff, co za bzdura. A co daje ten ślub xD ? Przecież głupi papierek nie jest potrzebny do bycia szczęśliwym. No chyba, że chcesz kogoś #!$%@?ć z połowy majątku, albo łatwiej na dziecko namówić, bo po ślubie musiałby się bawić z rozwodem gdyby jednak nie chciał bachora, więc może się da namówić. I to wy różowe zawsze bredzicie, o tym jedynym, o uczuciu, wstawiacie jakieś pseudoromantyczne zdjęcia sylwetek na tle zachodzącego słońca z oklepanym cytatem na facebooka a tu nagle taki tekst "jak nie bierzesz ślubu w 3 lata to nie marnuj mi czasu" i #!$%@? z tymi dziesiątkami fajnie spędzonych chwil bo ni ma papierka. Co za roszczeniowość i wyrachowanie, a tak wiele was wymaga romantyzmu od facetów. Wstyd! Ja jestem ze swoją różową 10 lat i jedyne co się liczy to, że się dogadujemy, a ślub? No chyba tylko jak będziemy chcieli się nachapać prezentów, ale to i tak górę kasy trzeba samemu wydać na imprezę więc wyszłoby na zero w najlepszym przypadku xD. Jak dla kogoś jest tak ważny taki papier, który w zasadzie nic nie powinien zmieniać w uczuciu to pozdro. Hmm, może chodzi o "zazdroszczę koleżankom, bo one już po ślubie ( ͠° °)". Tak czy siak - babski materializm i wyrachowanie. Tfu!
#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #rakcontent #slub #bekazrozowychpaskow
Pobierz K.....y - Ufff, co za bzdura. A co daje ten ślub xD ? Przecież głupi papierek nie jes...
źródło: comment_1586926812VZLYwsmNHD1ulRKxnH6fNt.jpg
  • 223
ja #!$%@? jakie bzdury xD jeszcze cie pewnie zadna polka na Hajs noe #!$%@? ani nie zdradzila


@hipokryzjawkutos: Wyobraź sobie że nie przywiązuję się ani do rzeczy, ani do pieniędzy. Wychodzę z założenia że one raz są, a raz ich może nie być. Grunt żeby coś umieć, żyć dobrze a czasami nawet żyć sobie w tai sposób, żeby dużo zarabiać i całkiem sporo wydawać.
chęć korzystania z jego zalet to hipokryzja i tyle


@agaja: ja to nazywam zdrowym rozsądkiem.

Czemu nie trafione porównania? Właśnie idealnie oddają ten problem społeczny. Można w tym wypadku zjeść ciasteczko i mieć ciasteczko. Czemu się tego ciasteczka pozbywać w imię wymyślnych zasad.

Od zawsze narzekam na polski system edukacji, tragiczny poziom prowadzenia zajęć tak w szkole jak i na uczelni. Ale korzystałem z tego za "darmo". Czyni mnie to hipokrytą?
@KozakCzerwony: generalnie się zgadzam. Ślub w obecnych czasach nie jest konieczny, większą część prawnych aspektów ślubu można załatwić pełnomocnictwami a jak się ma już bombelka to tym bardziej. Brak ślubu to nie jest już powód do wstydu, tak jak posiadanie dziecka bez papierka.
Kiedyś (w sumie to na początku związku) bardziej mi na ślubie zależało, a teraz to w sumie nie odczuwam że ślub wniesie coś nowego pod względem uczuciowym do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@motaboy: nie zgadzam się z Tobą, ślub =/= dojrzałości. To jest tak mylne, a atakowanie kogoś za formę, to dopiero brak dojrzałości i brak rozumowania. Odnos się do tematu nie do formy!

Ślub w większości chlopcy biorą dosyć wcześnie, wiele z nich ma swój pierwszy związek i tym samym pierwsza I nie ostatnia żonę.

Ślub jest częścią naszej tradycji i spaja związki, daje poczucie bezpieczeństwa obu stronom, jednak hipergamia jest zauważalne
po co ślub cywilny oprócz przypadku gdy ktoś wpada w drugi prog podatkowy? Serio pytam.


@outkay: a no dla ludzi, którzy chcą stabilizacji - tym bardziej ze w tym panstwie jak w czarnogrodzie... jezeli nie masz slubu a np kupiliscie auto zarejestrowane na konkubenta to konkubina ma problem z udowodnieniem ze nalezy sie jej po slubie, jezeli ci konkubina umrze to nie odbierzesz aktu zgonu.

Czy pijesz moze do tego ze
@Reaamu: ale to nadal nie była odpowiedź na moje pytanie, które odnosiło się do tego, że wg ciebie "lepiej po 10 latach przedstawiać partnera jako mąż niż facet".