Wpis z mikrobloga

Miraski, auto postało 3-4 tygodnie i dzisiaj niestety nie chciało odpalić, nawet rozrusznik nie zakręcił. Do tej pory (rok użytkowania) auto nie miało problemów, nawet zimą jak postało tydzień. Czy znajdę jakiś w miarę tani prostownik, którym dam radę to podładować? Czytałem o tym z Lidla za 50zł, że ma niski prąd ładowania, ale i tak jestem cały czas w domu, więc nie przeszkadza mi to, że będzie się ładować dobę. Czy to dobry wybór? Akumulator 60Ah.

#prostownik #elektronika #motoryzacja
  • 19
@swital: Łódź
@InterferonAlfa_STG: Raczej aku, przekręciłem kluczyk, włączyło się radio, zapaliły się zegary i koniec. Auto musiałem zamykać "ręcznie"
@skun1: Właśnie chyba od tego zacznę - sprawdzę multimetrem napięcie i wtedy zdecyduję, ale akumulator ma około 1,5 roku, więc mam nadzieję, że da radę go "postawić"
@MichalStroz: To nie problem, bo mógłbym poprosić sąsiada, ale auto będzie stało całe miesiące teraz, pokonując po 5-10km raz na 2-3 tygodnie. Pracuję zdalnie, więc auto używam tylko do większych zakupów, dlatego jednorazowy ratunek nie jest rozwiązaniem. Chce prostownik, żeby wyjąć aku i co jakiś czas go podładować.
auto będzie stało całe miesiące teraz, pokonując po 5-10km raz na 2-3 tygodnie


@brevokz01: Naładuj akumulator porządnie i odepnij klemę plusową na czas postoju. Jeżeli sam akumulator jest sprawny, to przez 3 tygodnie przy tych temperaturach sam z siebie się nie rozładuje. A jeżeli jest niesprawny, to kup nowy.
@brevokz01 dobry, mam taki już kilka lat, często używam i działa. Ładuje nawet mocno rozładowane akumulatory. Jak masz możliwość to zosat podpięty, ma funkcje podtrzymania.
@brevokz01:
mordo nie rób tak
masz dwie opcje - albo #!$%@?ł ci się akumulator, albo nie
weź normalnie odpal z klem samochód, przejedź się nim żeby się naładowal.
jak drugiego dnia będzie padaka, znaczy masz akumulator do wymiany
i tyle.

jak chcesz cebulić to za 90zł -20zł za stary akumulator na szrocie z jakąś gwarancją uruchomieniową zapłacisz.
A tak zostaniesz z prostownikiem i starym akumulatorem