Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

Moja różowa dostała dziś z pracy propozycję nie do odrzucenia, mianowicie skracają im etaty o 20%. Przy czym ma to obowiązywać od 1 kwietnia do czerwca, a dzisiaj jak dobrze wiecie macie 17, czy jest to legitne? Tak w połowie miesiąca zmienic umowe z pracownikiem?

Co zabawne firma jest z sektora medycznego, wiec powinna zarobic na obecnej sytuacji a nie obniżać etaty :)

#pracbaza #koronawirus #prawo
  • 8
@wojteksrz Samo obniżenie etatu rzeczywiście jet legitne ze względu na na tarcze, tutaj się zgadzam. Ale chodzi mi bardziej o to że obniżają Ci pensje/etat za miesiąc, który już w połowie przepracowałeś - na oryginalnych warunkach.
@wojteksrz Gdyby to jeszcze byla firma produkcyjna, która rzeczywiście jest poszkodowan grubo. Ale takie chamstwo robi firma, która zajmuje się diagnostyką medyczną a więc mają obecnie w ciul pracy, zwłaszcza że wchodzą testy związane z koronawirusem, które można zrobić prywatnie - oczywiście za kilka stówek. :D
@wojteksrz właśnie powinna narzekać, człowiek naraża swoje zdrowie za co nie dostanie nawet tych marnych 2000 na rękę. Już nie wspominając że niby ma być 4/5 etatu a dziewczyny i tak pracują na cały etat niby z pładnymi nadgodzinami. Jeżeli o mnie chodzi to mogłaby rzucić tą robotę... :<