Wpis z mikrobloga

Mirki, mam taką sytuację: chcę kupić dom (110m) z działką na której jest budynek gospodarczy (ok 130m), jednak agentka z biura nieruchomości powiedziała, że w przypadkach z takim budynkiem gospodarczym może być problem w niektórych bankach, bo nie jestem rolnikiem. Stąd pytanie czy ktoś z was miał z taką sytuacją do czynienia i/lub może mi polecić bank w którym to przejdzie bez większych problemów i kosztów? Nieruchomość kosztuje ok 220 tys., planuję wkład własny 10% póki jeszcze się tyle da. Z góry dzięki.
#kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 13
@hyrq: Zajmuję się hipotekami jako niezależny agent, nie będziesz miał problemów ze skredytowaniem tej nieruchomości, oczywiście należy sprawdzić Księgę Wieczystą czy nie ma tam jakichś "baboli". Inna stawka opodatkowania od nieruchomości również może wystąpić, ale o to musisz się dowiedzieć w urzędzie gminy.
@hyrq: W niektórych bankach budynek gospodarczy o powierzchni większej niż budynek mieszkalny może stanowić problem. Nie ma tutaj jednak znaczenia to, czy jesteś rolnikiem. Inną kwestią jest wielkość działki i jej przeznaczenie. Czy to działka rolna? Czy jej powierzchnia przekracza 10 000 m2?