Wpis z mikrobloga

nie wierze w to że w lato przy +25-30c wszyscy będą chodzić grzecznie w maseczkach i nikt nie wychyli się nad jeziora itd itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wojcell: to nasz budzet zasili masa kar administracyjnych, a komornicy będą mieli co robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rabusek: Fajnie, ale limity w sklepach w poniedziałek zostają praktycznie zniesione. U mnie w Lidlu dziś max 15 osób, od poniedziałku 80, Tesco dziś 30, od poniedziałku chyba ze 150. Maski w tym wydaniu jak obecnie wytrzymają max 2-3 tygodnie.
  • Odpowiedz
Johnson & Johnson wydał mld dolarów na szczepionkę.


@Sl_w_k_1: wydał na znalezienie czy na stworzenie? Zadnego koronawirusa nie zwalczono szczepionką. Tak samo nigdy nie stworzono szczepionki na hiv ;)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Rabusek: qmplu odpuść tego koronawirusa na trochę bo odleciałeś jakiś czas temu, a teraz opuszczasz układ słoneczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) kilka milionów trupów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
kilka milionów trupów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@powaznyczlowiek: przeciez to jest chłodna kalkulacja - gdyby nie ograniczenia, mielibyśmy 60% zainfekowanych osób. Nawet przy 0.5% smiertelności to w samej europie daje 2.1mln trupów. A jaka jest to nikt tak na prawdę nie wie - moze byc zarówno 2%, jak i 0.1%

W optymistycznym scenariuszu w USA estymowali 0.5mln trupów bez wprowadzonych ograniczeń.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rabusek: a co kogo cała Europa obchodzi? Zamknięte granice i normalne życie w kraju + zachorowania na bieżąco - oto plan na najbliższy czas, pytanie kiedy gospodarka klęknie na tyle żeby znieść wszelkie ograniczenia
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: To co ja źle napisałem? Maski z nami zostaną, dystansowanie społeczne tez. Nie napisałem przeciez o wakacjach we Włoszech. No chyba nie uwazasz ze zdejmą maski / przestaną wymagać zachowania dystansu społecznego w najblizszej przyszłości?
  • Odpowiedz
@Rabusek: jakie dystansowanie społeczne, ludzie mają #!$%@? i tylko się dystansują bo rząd ich zmusza. Tutaj w Niemczech dzieci się bawią tłumami, wszędzie pełno ludzi, wujenka 100%. W Polsce pewnie podobnie. COVID to po prostu za słaba choroba, żeby skłonić ludzkie bydło do zmiany podejścia.
  • Odpowiedz