Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Poczytałem trochę tagow. Większość oczywiście namawia na Warszawę lub Wrocław jednak mnie ciągnie do morza. Chcę się przeprowadzić do Gdańska. Mieszkałem tam przez tydzień i mi się mega podobało.

Których dzielnic raczej unikać, a w które celować przy wyborze mieszkania?
A może Gdynia lub Sopot?
Dlaczego piszą o Gdańsku że jest prowincjonalny?
Czy osoba z zapleczem grafiki/frontendu łatwo znajdzie tam pracę?

#gdansk #gdynia #sopot #pytanie #kiciochpyta
  • 33
@Ringkobing: gdynia i sopot to mocno odstają in minus od gdanska, w obu miastach się zanudzisz.

w gdansku takim centrum biznesowo kulturalnym jest wrzeszcz, sam obecnie tam mieszkam i moge polecic, ale ceny mieszkan sa tu kosmiczne, a w wiekszosci jest to stare budownictwo. z nowych dzielnic polecic można morenę, w miarę nowa infrastrukura i dobra komunikacja z wrzeszczem czy środmiesciem. w samym środmiesciu nikt nie mieszka - tam same dobówki
@Ringkobing: Ja jestem nieuleczalną fanką Oliwy. Blisko wszystkiego - pętla tramwajowa, zaraz obok Sopot, z jednej strony las, z drugiej blisko morze, tuż obok wyjazd na obwodnicę Gdańska (wprawdzie Spacerowa korkuje się okropnie, ale wystarczy wiedzieć kiedy, ja zawsze oglądałam korki z przeciwnego pasa). A do tego niesamowity urok małego miasteczka w dużym mieście i park Oliwski.
Dwa lata tam nie mieszkam, a tęsknię okropnie!
@Ringkobing: Jeśli chodzi o pracę, to od razu piszę, że ja codziennie wyjeżdżałam do firmy poza Gdańskiem, na koniec świata, nie pracowałam lokalnie.
Ale trzy przystanki tramwajowe od pętli jest Oliva Business Center, gdzie jest masa firm - musisz zerknąć. Kłopotem tam są miejsca parkingowe, a właściwie ich brak.
Z Oliwy jeździ darmowy autobus do centrum handlowego koło obwodnicy. Ale na miejscu też jest pełen przekrój sklepów.
Są przeróżne knajpki -