Wpis z mikrobloga

@Selcouth: generalnie jeżeli chodzi właściwie o wszystkie rodzaje produktów, krzywa jakość/cena (cena na osi x, jakość na osi y) szybko się wypłaszcza - im dalej w las, tym więcej nominalnie trzeba płacić za przyrost jakości. Audio bynajmniej nie jest wyjątkiem - high end (dajmy na to, Focal utopia) to kilkanaście tys. zł. Czy gra to kilkanaście razy lepiej od sztandarowych słuchawek za 1k (sennheiser hd600)? Oczywiście - nie.

Odpowiadając na pytanie
@IamHater: Właściwie jedna odpowiedz mnie satysfakcjonuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tym bardziej, że słuchawki same nie grają, a potrzeba do nich "dobrych akcesoriów".. Dzięki!

A jeszcze jedno, warto pakować się w bluetootha w tej kwocie? Nie jestem specjalnie wykwintnym gościem od muzyki, ale chciałbym powoli w to brnąc i nie zacząć od złej strony heh.
@Selcouth: przepaść między tymi za 100-150 a 400-500 będzie ogromna, głównie jeśli chodzi o jakość materiałów i wygodę użytkowania, ale dźwiękowo też dość wyraźnie, szczególnie jeśli ktoś nie lubi dudniących basów. W nieco większej kwocie, 500-700zł można już kupić dosyć dobre sennheisery, bajerdynamiki czy audiotechniki.
@Selcouth: jeżeli chcesz zajebistego dźwięku to dasz radę zamknąć się w kwocie 500-1000zł razem z DAC do napędzenia ich. Polecane Beyery DT770/880/990 zależnie od preferencji, Sennheiser HD600 z DROP.com za 175 dolarów, AKG K701, Audio-Technica ATH-M40X/M50X... wszystko w zależności od potrzeb i upodobań. Jedne będą lepsze do jednych rodzajów muzyki, drugie do innych. Jedne do domu, drugie na zewnątrz, trzecie do studia.

DAC żeby to napędzić - skupmy się na domowym,
@Selcouth ja też za granicą, najlepiej poczekać, teraz są takie ograniczenia że zakładanie słuchawek i tak pewnie jest niemożliwe.

Najsensowniejszy tani i bezpieczny zestaw, który da ci fajny dźwięk to Somic V2 + FX-AUDIO X3. 400zł za słuchawki + DAC to budżet dla kogoś kto by chciał dobrego dźwięku za niską cenę.
@Selcouth: Oczywiście, że po magicznej granicy 300zł słuchawki nagle stają się lepsze.
Myślę, że jednak trochę bym poszerzył granicę słuchawki 800-900 zł będą bliżej no-limit
Myślę, że z powodzeniem, można kupić do 500zł bardzo dobre słuchawki (głównie używki)

Jak nie chesz używek to musisz sie skupić na Audio-technica ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bonus napędzić to jedno, ale żeby dobrze grało to drugie - ale fakt, jeżeli bałbym je do użytku zewnętrznego to może nawet bez cudowania tylko bezpośrednio do telefonu. Teraz noszę ze sobą czasem chorda mojo, ale przy tym kalibrze słuchawek nie ma sensu w to brnąć. Do domu z kolei bym ich nie chciał, lepiej coś otwartego.
@IamHater: @bonus: @antek_akrobata: @czyznaszmnie: Chopaki, kupiłem DAC-X3 i powiem wam, że znacznej różnicy nie odczułem w dzwieku, jedynie głośność lekko na plus. Właściwie gra gorzej, bo musiałem w ustawieniach dorzucić bass bosted we właściwościach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mniejsza o to, nie mogę sterować dźwiękiem z poziomu komputera, jedynie DAC. Jakiś program, żeby głośność i cokolwiek z poziomu kompa?

Pozdrawiam,
@Selcouth różnica względem integry (też zależy jakiej) będzie, ale nie tak oczywista jakby się wydawało. X3 fajny, jak za 200zł nic lepszego nie ma, ale gra jak mówisz czyli jasno. Spróbuj za jakiś czas wrócić do integry i wtedy odczujesz spadek jakości. Te niuanse się wyłapuje po czasie.
@Selcouth a masz wszystko dobrze ustawione i zainstalowane? To prawie niemożliwe żebyś miał za mało mocy przy słuchawkach 80 Ohm. Ja go testowałem na beyerach 150Ohm, jutro mogę podpiąć pod 600 Ohm. 150Ohm dało się bezproblemowo napędzić. Jakie masz pliki do odsłuchu? Jeżeli masz wszystko dobrze ustawione i dobrze je podpiąłeś do gniazda słuchawkowego to sprawdź w trybie OTG z telefonem.

Jeszcze jest możliwość wymiany wzmacniacza operacyjnego OPAMP w tym modelu.
@antek_akrobata: Znaczy podpiąłem USB i tyle, jest napisane, ze niby nic mu nie potrzeba. Problemem może jest fakt, ze nie mogę sterować z komputera głośnością, a jedynie pokrętłem w DAC. Nie wiem jak to ogarnąć..