Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #wynajem #wroclaw #warszawa #krakow #gdansk

Czołem Mirunie, wrzuciłem właśnie update danych z obecnego tygodnia: https://miszczu-blady.github.io/crisis-stats/#/nieruchomosci

W najbliższym czasie planuje wrzucić ogłoszenia sprzedaży działek i domów w promieniu 15km.
Aktualnie mam 91k wszystkich ogłoszeń.

W komentarzach wołam plusujących poprzedni wpis. Do kolejnych postów już nie będę wołał, wszystko będę wrzucał pod tagiem #monitornieruchomosci
  • 40
  • Odpowiedz
@Rabusek: zdarza się najlepszym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wygląda to trochę tak, jakby wynajmujący jeszcze nie ogarnęli do końca sytuacji, stąd praktycznie stałe ceny
  • Odpowiedz
@miszczu_blady: w Warszawie rynek wynajmu zaczyna ładnie wyglądać, mieszkania z najmu krótkoterminowego idą pod długoterminowy a to powoduje spadek cen bo właściciele są skłonni do negocjacji bo popyt zmalał ;-) Za to co do rynku wtórnego i pierwotnego - wzrośnie popyt na małe mieszkania i tam odpłynie kapitał. Najwięcej stracą posiadacze dużych metraży. Wykopki liczące na korektę wiekszą niż 10% too... XD
  • Odpowiedz
Ostatnio znajoma rentierka wrzucił swoje 3 mieszkanka w centrum Wro które są w starych zapyziałych kamienicach. 24m2 z opłatami wyszło lekko ponas 2 tys. Brak ogrzewania miejskiego wiec placisz sobie za gaz. Widać posypał się jej wynajem skoro nagle az 3 takie wystawiła.
  • Odpowiedz
@botereq
@wielkiparasol
@Rabusek
@Karbostyryl
@Sheppard28

#!$%@?ąc od tego czy to zestawienie obrazuje w jakikolwiek sposób sytuację na rynku to jakieś tam spadki na rynku wtórnym widać a to są dane zaledwie z nieco ponad miesiąca.
Na rynek pierwotny nie patrzę bo póki co to oprócz różnych promocji to ofertowe ceny stoją w miejscu więc wszelkie wahania to pewnie kwestia wybrania ogłoszeń. Cen transakcyjnych nie znamy.

Poniżej kolejno mieszkania 1, 2, 3, i
  • Odpowiedz