Wpis z mikrobloga

Kyrje elejson, jeszcze tylko tego brakowało, żeby się celebrytki zaczęły wypowiadać o gospodarce, zdrowiu i wirusach. Najwyraźniej kilka lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Dzierżoniowie i kolejne kilka w szkole teatralnej w Łodzi przygotowały Katarzynę Glinkę do głębokiej analizy aktualnej sytuacji na świecie i postawienia ostatecznej diagnozy - tam #!$%@? z tym wirusem, wypuście już nas, zamknijcie tylko dziadków.
Czekam aż lekarze zaczną recenzować przedstawienia teatralne a wirusolog z ekonomistą zasiądzie w jury kolejnej edycji Voice of Poland.

#gorzkiezale ##!$%@? no i jednak #glinkaboners
Pobierz
źródło: comment_15875123038tLNr9jiRBRWdzRChu7cRd.jpg
  • 32
@slapdash @hphp123: czym innym jest pisanie przez anona na portalu ze śmiesznymi obrazkami, że Covid19 to taka łagodna grypa, a czym innym pisanie takich rzeczy jak się ma kilkaset tysięcy fanów na mediach społecznościowych i, niestety, ma się wpływ na światopogląd wielu z tych osób. Można się wypowiadać na wiele tematów, ale jeśli dotyczą one zdrowia lub bezpieczeństwa to trzeba by się na miejscu pani Katarzyny zastanowić ze trzy razy.
@hphp123: Co to za jakieś popadanie w skrajności, sypanie obozami, gdzie to przeczytałeś w moim poście? Idąc tym tokiem rozumowania - ja nie mogę krytykować Katarzyny Glinki, bo to narusza moją wolność wypowiedzi i Twoim zdaniem najlepiej jakby mnie zamknęli w obozie resocjalizacyjnym. Czyli co, jedni mogą #!$%@?ć kocopoły, bo takie ich prawo, ale inni nie mogą już powiedzieć, że to kocopoły?

@vontempsky: >

No tak niby duża liczba ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NauczcieSiePisacPoPolsku: ale w czym problem? Przecież dobrze napisała. Zamiast zamknąć w izolacji starych ludzi którzy i tak nie muszą nigdzie wychodzić to izolujemy po równo wszystkich przez co gospodarka pada a starzy ludzie i tak sobie łażą po sklepach i bazarkach i pewnie w dużej części przez to umrą zanim będzie jakieś lekarstwo/szczepionka.
@NauczcieSiePisacPoPolsku Statystyki są oficjalnymi danymi dla danego Państwa można to zweryfikować 650 tys zgonów miało miejsce we Włoszech w 2018r. Tak 18% to więcej niż zwykle, dlaczego ? No bo to nowy wirus ! Ale czy to powód żeby #!$%@? gospodarkę przy 400 zgonów na 40 minilonow ?? Otóż wydaje mi się że nie ! Powinno wprowadzić się restrykcje tak jak zwykle się to robi podczas nowych wirusów. Starsze osoby odsunąć od
@BjornIronside: Tak, ale oprócz tego sugeruje też, że Covid19 nie jest tak groźny jak się ludziom mówi, i porównuje go do AH1N1, którego skala zachorowań ma się nijak do obecnej sytuacji. No i też sama sobie przeczy - AH1N1 miał mniej zachorowań mimo nie wprowadzania żadnych zakazów, a Covid19 wciąż jest groźny mimo dużych ograniczeń i izolacji.
@vontempsky: A pomyślałeś o tym, że w Polsce jest niska umieralność (raczej zaniżona przez małą liczbę testów) właśnie dlatego, że są wprowadzone restrykcje? To tak, jakby człowiek, który przyjmuje leki na nadciśnienie powiedział, że już nie musi ich brać, bo ciśnienie mu się uregulowało. Przestaje brać tabletki i ciśnienie znowu mu wariuje.
@BjornIronside: @vontempsky: Z tym, że można by przyjąć inne środki ostrożności, mniej szkodliwe dla gospodarki też się zgadzam, ale jakie to mają być dokładnie rozwiązania - nie wiem, dlatego nie stawiam takich diagnoz.
Ufam, że ludzie którzy zajmują się tym zawodowo - lekarze, wirusolodzy - znają się na tym lepiej ode mnie, i prawdopodobnie też lepiej od Katarzyny Glinki.
niedługo jeszcze obywatele będą chcieli decydować o rządzie albo samodzielnie myśleć, mam nadzieję że przejdzie to rozporządzenie i myśli będzie można przekazywać tylko z licencją bo niektórzy mogliby np. nie popierać rządu i co wtedy?


@hphp123 Nikt nikomu nie zabrania się wypowiadać. Jak rozumiem, OP chciałby by celebryci czuli się odpowiedzialni za swoje czyny. Ja sie z OPem zgadzam, jakieś gwiazdki - Bóg wie kto - o zasięgach idących w setki tysięcy