Wpis z mikrobloga

Stella Jogakuin Koutou-ka C³-bu, czyli jak beznadziejna protagonistka psuje całą serię.

C³-bu, do którego będę odnosił się jako C3, to anime, które dzisiaj mam zamiast skończyć (zostały mi trzy odcinki do końca). Dowiedziałem się o nim przypadkiem, ponieważ jedna scena z C3 na coubie została błędnie otagowana jako Sabagebu. Sabagebu to dość surrealistyczne anime o klubie airsoftowym w żeńskim liceum pełne absurdu, łamania czwartej ściany, krwi oraz przemocy werbalnej, psychicznej i fizycznej przy jednoczesnym świetnym humorze. Dlatego oczy zaświeciły mi się odkrywając C3, którego zarówno manga jak i anime wyszły na kilka miesięcy przed Sabagebu. Spodziewałem się czegoś podobnego. I się myliłem.

Jak w Sabagebu do klubu dołącza Momoka, tak w C3 do klubu dołącza Yura. Historia jest opowiadana głównie z jej persperktywy.

Oprócz tego, że postaciom brakuje szaleństwa typowego dla postaci z Sabagebu (co samo w sobie nie jest niczym złym), to Yura jest moją najmniej lubianą protagonistką ze wszystkiego, co obejrzałem do tej pory. Albo jest beznadziejnym tchórzem, albo jest narzucającym się tryhardem, który ma pretensje do całego świata. Ponadto w ogóle ona nie myśli przed robieniem czegokolwiek i często jej nagłe bezmyślne decyzje kończą się źle dla jej samej, a częściej dla innych. Co z tego, że pozostałe postacie są ciekawe i pozostające w pamięci, a sama fabuła nie jest najgorsza, jak Yura psuje mi całą serię. Szczerze wolałbym, żeby w ogóle jej nie było i seria była pokazana bez niej, ot przygody piątki będącej w klubie od pierwszego odcinka. Owszem, wiele wydarzeń, w tym ciekawszych nie miałoby wtedy miejsca, ale wolałbym obejrzeć okrojone przygody pozostałych członkiń klubu niż obejrzeć je raz jeszcze z Yurą.

#anime #animedyskusja #c3bu
Methelin - Stella Jogakuin Koutou-ka C³-bu, czyli jak beznadziejna protagonistka psuj...

źródło: comment_1587552434XzXZ1kpGIo3mF2U8OjisRO.jpg

Pobierz
  • 7
@Methelin: W oryginalnej mandze (gimnazjum) - nie wiem nawet, czy gdzieś są rawy.
Z sequela (liceum z Yurą) przeczytałem tylko kilka chapterów, ale pamiętam, że Rento była tam podobnie genki. Za to historia w mandze ma niewiele wspólnego z tą z anime, Yura nie tryharduje tylko po prostu dobrze bawi się z resztą klubu.
Santer - @Methelin: W oryginalnej mandze (gimnazjum) - nie wiem nawet, czy gdzieś są ...