Wpis z mikrobloga

Kiedy będzie ten szczyt epidemii? Miało być 10 maja, pózniej chyba 25, teraz mówią że szczyt dopiero wkrótce. Przecież pierwszy przypadek był 4 marca to już powinno być po, a oni gadają ze jesteśmy przed xD A może jesteśmy już po tylko teraz więcej testów robią?
#koronawirus
  • 5
@wfyokyga: oni te testy robią tak samo jak niby jeżdżą po ludziach którzy są na kwarantannie robić wymazy. Mój kumpel zjechał z Niemiec, dzwoni do sanepidu w drugim tygodniu i pyta gosciany kiedy przyjadą próbkę od niego pobrać. Gosciana odpowiada „ może wgl nie przyjadą xD”. Jak w tym kraju idzie jeszcze wierzyć w to ze mamy tylko 10 tys przypadków to ja sam nie wiem.
@januszao: Myślisz ze dzwonili o to zapytać? Jakby miał kaszel czy katar to wyszedłby po 14 dniach z domu i każdy miałby głęboko gdzieś czy coś mu jest czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli wirusa można przechodzić bezobjawowo podobno to znaczy ze powinni takie próbki pobierać. U mnie w powiecie są 28 przypadki potwierdzone, około 80 osób na kwarantannie. Wóz z „kosmitami” było widać tylko raz