Wpis z mikrobloga

W sumie to wam powiem że nawet zabawna jest ta obecna sytuacja - totalny absurd. Niby wszystko jest normalnie, pomijając zamieszanie z wirusem, ale gdzieś głęboko w podświadomości słychać głosik że nie, #!$%@?, nic nie jest normalnie, że jesteśmy tak daleko od normalności jak tylko się da.

Zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym jest w trakcie przygotowań do przeprowadzenia zamachu stanu, w czasie gdy czytasz te słowa, a my sobie siedzimy i mamy to głęboko gdzieś. Oglądamy sobie "debatę kandydatów", oceniamy ich występy jakby to miało jakiekolwiek znaczenie, zastanawiamy się nad "propozycją Budki", #!$%@? na TK, który ledwo wczoraj przypomniał wszystkim że już nie jest niezależnym organem...

Tak sobie kminię, czy podobne uczucie towarzyszyło nieco bardziej "świadomym" obywatelom Niemiec, w styczniu 1933 roku, gdy Hitler został mianowany kanclerzem - to magiczne oderwanie od rzeczywistości, jak po kwasie, gdy już wiesz że faza wchodzi i jedyne co możesz zrobić, to dać się jej ponieść, że już niczego nie zmienisz, że to ponad twoje siły, ponad twoją kontrolą.

Bo co nam pozostało, tak po prawdzie? Nasz kraj zmierza ku przepaści. Ku szaleństwie nowoczesnego totalitaryzmu.

Ku zagładzie.

Nasz styl życia, nasze marzenia, pragnienia, aspiracje, nasze prawa, nasza wolność - to wszystko zostanie nam odebrane. Perswazją, propagandą, zakazami. Przemocą, jeżeli trzeba będzie.

Nie ma już demokratycznej Polski. Ten twór już nie istnieje. Rzeczypospolita wzięła i zdechła, a to coś co ją zastąpiło tylko udaje "normalne" państwo.

A wszystko pod znakiem krzyża i flagi, żeby dodatkowo podbić absurd sytuacji. To nie komuniści nam kajdany zakładają, to nie bolszewicy, to nie faszyści, maoiści czy naziści - to patrioci. Ci co komunę obalali, ci co walczyli z systemem totalitarnym, jak próbują nam wciskać. Co chcieli nas oswobodzić, dać nam wolność, niezależność i demokrację.

Pamiętacie tego mema, Clown World? #!$%@? mać, z perspektywy czasu musze forczanowcom przyznać, ze dobrze z nim trafili - bo jest realizowany, na naszych oczach. Może nie zgodnie z zamysłem autorów, ale hej.

#neuropa #polityka #4konserwy #bekazpisu #wybory
  • 16
@mnik1:

A wszystko pod znakiem krzyża i flagi, żeby dodatkowo podbić absurd sytuacji. To nie komuniści nam kajdany zakładają, to nie bolszewicy, to nie faszyści, maoiści czy naziści - to patrioci. Ci co komunę obalali, ci co walczyli z systemem totalitarnym, jak próbują nam wciskać. Co chcieli nas oswobodzić, dać nam wolność, niezależność i demokrację


To zawsze są Ci co na ustach mają Większe Dobro.
@mnik1 Zamach stanu rozpoczął się w momencie niezaprzysięgnięcia legalnie wybranych sędziów TK przez Dudę oraz nieopublikowana wyroku TK przez Szydło. Teraz jest już etap końcowy przemiany w pełnokrwiste państwo autorytarne. Zawiedliśmy wszyscy, i ty, i ja. Mam i będę miał do siebie pretensje, ale jakaś taka bezsilność zawsze ogarniała, która nie pozwalała mi naprawić swoich zaniedbań. Jak patrzę na to co te Sasiny i Przyłębskie robią to autentycznie mnie wstyd ogarnia i
@mnik1: Głębokie. Aż się wzruszyłem. Zobaczysz czym jest dyktatura, jak za 20 lat będziesz zbierać żywność za punkty, globalisto.

Szkoda, że masowe sprzedawanie danych, namierzanie i inne ograniczenia wolności nikomu nie przeszkadzają. Może wtedy poszedłbym z wami, ale nie w sytuacji, gdzie wszystko skupia się na "kaczyźmie", a globalizacja już nie jest problemem.
@mnik1: "Do przyszłości czy przeszłości, do czasów, w których myśl jest wolna, w których ludzie różnią się między sobą i nie żyją samotnie – do czasów, w których istnieje prawda, a tego co się stało nie można zmienić.
Z epoki identyczności, z epoki samotności, z epoki Wielkiego Brata, z epoki dwójmyślenia – pozdrawiam was!"
Żeby nam tylko nie przyszło żyć w Orwellowskiej rzeczywistości i tęsknić za wolnością, za choćby możliwością napisania
@mnik1 Oczywiście, że to samo było w Niemczech. W ostatnich wolnych wyborach NSDAP z koalicjantem uzyskało 44%, po czym państwo zostało rozmontowywane, naturalnie dla dobra narodu.
Zawsze mnie śmieszyło jak płytka jest świadomość Polaków nt. podłoża IIWŚ. Przeciętny Kowalski zapytany o powód napaści na Polskę powie Ci, że Niemcy to Niemcy, taki naród podły. Oni #!$%@? nic z lekcji historii nie wynieśli, nie potrafią połączyć kropek, że tak się kończy połączenie biedy,
Oczywiście, że to samo było w Niemczech. W ostatnich wolnych wyborach NSDAP z koalicjantem uzyskało 44%, po czym państwo zostało rozmontowywane, naturalnie dla dobra narodu.


@Tarec Niezależnie jak prawnie patologiczna jest obecna sytuacja, to jednak nie jest ona podobna do sytuacji Republiki Weimarskiej. Po pierwsze nie istnieje w takim stopniu jak tam przemoc w życiu publicznym. Nie hasają wesoło bojówki polityczne, nikt nie robi powstań i puczy. Reortyka Hitlera była nieporównywalnie ostrzejsza