Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki potrzebuję przetestować sieć wifi w domu. Dostawcą neta jest #upc, Od dłuższego czasu telefony, laptopy tracą na minutę dwie internet. Połączenie wifi jest a nie ma internetu. Po chwili wszystko wraca do normy. Znacie jakieś aplikacje mobilne lub na PC diagnostyczne, aby zrobić loga, złapać ten bląd i ew. dyskutować na ten temat z #upc ? Praca zdalna, wideokonferencje są utrapieniem, bo co chwilę tracę neta.
#komputery #aplikacje #wifi #siecikomputerowe
  • 12
Połączenie wifi jest a nie ma internetu.


@lewy4pl: Przyjacielu, to raczej nie wina wifi, zerknij w logi modemu, a i tak najlepiej w takim momencie sprawdź na kablu. I zgłaszaj na infolinie, oni sprawdzą co też tam się dzieje, czy to sieć czy modum
@lewy4pl: Najpierw to sprawdź czy wszystko po kablu działa. Albo wystawiasz zgloszenie serwisowego do UPC albo mozesz zrobic tak, wylaczysz wifi i podepniesz swoj router kablem do modemu UPC (wazne wylacz DHCP i podpinaj lan lan, nie lan-wan) i zobacz czy bedzie roznica na innym urzadzeniu z wifi.
@lewy4pl: Nie zrozumiales tego co napisalem. Mozesz wziac dowolny router z wifi i po ustawieniu tak jak opisalem on nie bedzie dzialal jako router tylko switch z wifi. Jesli chcesz sie meczyc i ryzykowac, ze technik przyjedzie, u niego dziala a problem jest z twoim telefon czy laptopem, najwyzej zaplacisz za nieuzasadnione wezwanie technika.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lewy4pl: miałem taki problem z UPC ostatnio, technik zwrócił uwagę że kable były luźne w mocowaniu i po dokręceniu problem jakby ustąpił
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lewy4pl: U mnie tak często bywało. Problemem okazał się ich modem/router, który potrafił się restartować po "zagrzaniu" , z czasem nawet dodatkowa wymuszona wentylacja mu nie pomagała. Pół roku kłóciłem się z UPC o wymianę na nowy bo w ich logach nic nie było widać.
@Koliat: wtyk przy routerze był delikatnie luźny, zobaczymy czy u mnie też ustąpi. Ale wątpie. Zbyt losowe to jest. Np. godzina 23.00 podłączam się zdalnie do firmy i potrafi mnie wywalić co 4-8 min bo wifi nie ma internetu
Ja i kilku znajomych ma tez problem z #upc od jakiegos czasu często zrywa połączenie z netem Wiec to chyba ogólny problem UPC Dzisiaj będzie u mnie technik zobaczymy co powie