Wpis z mikrobloga

@Sl_w_k_1: Ja na początku nie kupiłem. Ale męczyło mnie robienie tego w innym garnku, który na dodatek był niższy (jak w twoim przypadku). Koniec końców jak nie załadujesz pełnego szynkowaru oraz weźmiesz pod uwagę, że mięso jest jeszcze dociskane to da radę. Natomiast u mnie skończyło się zakupem garnka do szparagów :) Dzięki temu też mam do niego sitko i fajnie się w nim smaży np. frytki, krążki itd itp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kaziu: @Dzyndzyb:
A stosujecie sol do peklowania?
Bo dla mnie to trochę bez sensu po to robię w domu żeby nie jeść chemii.

I drugie pytanie
Sól, pieprz,majeranek, papryka łagodna i ostra, czosnek, gałka muszkatołowa
Coś jeszcze kupić na początek?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sl_w_k_1: peklosól daję, bez niej kolor jest szary, czasem dodaję jeszcze żelatynę, liść laurowy, odrobinę cukru. Z przypraw to co akurat mam pod ręką :)
@Sl_w_k_1: Tu niestety nie pomogę. Kupiłem szynkowar jak byłem na diecie gdzie musiałem soie robić szynkę z drobiu. I to najlepiej z samą solą. Zbyt mało razy skorzystałem z szynkowaru, żeby przedstawić Ci jakąś sensowną recepturę.
Co do soli peklowej i zwykłej to gdzieś widziałem filmik jak gościu porównywał i wychodziło, że peklowa lepsza. Ja stosowałem taką i taką.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klimatyzator: ja właśnie wróciłem z 1.5kg szynkowarem.
Myślisz że 1.3kg mięsa wejdzie do środka?
Bo bardzo mały mi się wydaje.

Ja mam teraz ok 1.5kg schabu.
I 1.3 kg szynki.
I myślę teraz co z tym zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Czyje przepisy sprawdzają się wg Ciebie najlepiej?
Przepisów na necie jest mnóstwo, większość mało warte. Uśredniam większość przepisów i robię swój :p mi wejdzie około 1.3kg mięsa max. Zazwyczaj robię z 1kg bo się zepsuje zanim zjemy z różową.
@Sl_w_k_1