Wpis z mikrobloga

#weterynaria #koty #kot wyrzucam żale i ślę prośbę abyście nie lekceważyli zachowań Waszych pupili. Wszystko w zasadzie zaczęło się w sobotę 11.04, kobieta zawołała mnie i pokazała "śmieszne" zachowanie naszego pupila. Lizał i ocierał się o jedną z reklamówek w schowku. Pomyślałem, że to ciekawe, kota przegoniliśmy i wróciliśmy do poprzednich zajęć. Kilka dni później sytuacja zaczęła się zaostrzać, pupil został przyłapany na ... zjadaniu żwirku z kuwety - no po@#$ło kota pomyślałem, dzień może dwa później do kocich patologii doszło lizanie paneli i gresu. Kot został zwinięty i wypchnięty do weterynarza - badanie krwi w normie, osłuch OK, reszta spraw OK, umówiliśmy się na USG. Zawiozłem laskę z kotem do weta, a że limit ludzi to ona poszła ja czekam w aucie, dzwoni do mnie żebym przyszedł jak najszybciej, więc zakładam zestaw COVID-19 i lecę. Ta roztrzęsiona, kot z upapranym brzuszkiem żelem i słyszę - zmiana ściany jelita cienkiego, proszę udać się do kociego onkologa. Złapaliśmy termin na następny dzień i ognia, tego samego dnia przychodzi mail od kliniki z wynikami biopsji.

Mail się zaczyna zdaniem

W biopsji wyszedł chłoniak o wysokiej złośliwości cytologicznej, także przebieg kliniczny choroby jest szybki i wskazuje na chorobę złośliwą.


Na ten moment jesteśmy zdewastowani emocjonalnie. Dziś potrzebowałem zakupić w aptece parafinę aby podawać kotu na ułatwienie opróżniania się, to dostałem reprymendę, że nie bo "czas dla seniora" (chwila po 10). Pytam się gdzie Ci seniorzy, bo jakoś ich nie widzę. Słyszę w odpowiedzi "no ale wie Pan takie przepisy", w tym momencie się rozpłakałem, 33lvl chłop płacze jak dzieciak i stwierdza, że to dla umierającego kota. Pani wymiękła za co jej z tego miejsca dziękuję.

Kot jeszcze jest wśród nas, bardzo ciężka decyzja przed nami.
  • 12
gdyby ktoś był ciekaw dalszej części maila

Propozycja leczenia to:

* wstępnie prednicorton 2 mg / kg 2 x dziennie doustnie.

* po około 3-4 dniach takiej terapii wstępnej przejście do chemioterapii, podtrzymując stosowanie prednicortonu.


są to 4 czterytogodniowe cytkle chemioterapii

Jeden cykl wygląda następująco:

1. tydzień winkrystyna - lek dożylny'

2, tydzień endoxan - lek doustny.

3. tydzień winkrystyna lek dożylny.

4. tydzień doxorubicyna - lek dożylny.

5 tydzień przerwa.

6
@justlogin: niestety, po operacjach na jelita ze wzledu na brak opróżniania i krótkiej kuracji nastąpiło pogorszenie stanu gdzie zostalismy zmuszeni do podjecia smutnej decyzji.