Wpis z mikrobloga

Mirki, kiedyś połowiło się na spławik, to na sprężynę, to się porzucało za okoniem, to za królem wód. Fajne to były czasy... Teraz stwierdziłem że połaziłbym sobie ze spinningiem i wypadałoby kupić jakiś kij. Podpowiedzcie proszę, czy jest szansa na jakiś kij uniwersalny którym połowiłoby się okonie i szczupaki?
#wedkarstwo #wedkowanie #spinning
  • 4
  • Odpowiedz
@vivanat każdy swoje chwali, ja mam Shimano Alivio 3-15g 270cm i dobrze czuć zarówno podbicia nawet maluch okoni jak i można tym zacinać i wyciągnąć większego szczupaka. Miałem na brzegu na tą wędkę rybę ok 4kg. Miałem też kilka boleni, kleni, okonie do 30cm i nie czułem by kijek był za slaby. A dałem za niego chyba za 170zl.
  • Odpowiedz
@vivanat: Mam Konger Tiger Cross Maxx 7-25. Ciężko o kij na okonia i szczupaka bo na okonia wyrzut najlepiej 1-10g i wklejana szczytówka a na szczupaka musi być twardszy z szybką akcja, wyrzut najlepiej 10-35 - 40 to i na sandacze się nada. Ja swoim Kongerem połapałem już sporo okonia i szczupaków, do tego kołowrotek Spro Passion 740FD, plecionka 0,15mm PowerPro i jazda ;)
  • Odpowiedz