Wpis z mikrobloga

Siema Mircy! Zbudowałem sobie drukarkę 3D, jednak mam problemy z nią :/ nie drukuje tak jak bym chciał.

Pandemia pchnęła mnie do ukończenia mojej maszyny samoreprodukującej którą składałem już od dwóch lat, a ostatnie tygodnie praktycznie non stop popołudniami oraz weekendami poświęcone były składaniu drukarki. Chciałem pomóc drukując maski oraz przyłbice, ale niestety marnie idzie wydruk.

Wątek założyłem już po ciężkich bojach i przygodach oraz załamaniu nerwowym, któremu towarzyszyło czyszczeni zatkanego hotendu już 3 razy...

Z czego to jest poskładane?
- Bigtreetech SKR V1.4
- TMC2208 v1.2
- 17HS4401
- zasilaczSuntech 24V 25A
- TwoTree Titan Extruder
- V6 Hotend

Marlin V 2.0.5.3

Po złożeniu i próbie pierwszego uruchomienia okazało się, że ten extruder marnie chodzi, Zębatka ocierała o obudowę, ciężko to szło... Problem naprawiłem.. czyszcząc przy tym ze 3 razy hotend. Tutaj problem naprawiłem, zębatka lekko pracuje etc.... Dodatkowo strasznie szybko nabierało mi temperaturę na HotEndzie... ustawiając 200*C otrzymywałem 250*C w parę sekund - dostałem grzałkę na 12V.... Wymieniłem na 24V i już jest ok.

W dalszej kolejności próbowałem usunąć TMC CONNECTION ERROR z wyświetlacza, jednak bezskutecznie. Lutowałem dwa pola z trzech obok siebie które miały problem załatwić. Jednak M122 wysyła Connection Failed, ALL LOW.. No ale to jest tylko UART, nie wiem czy potrzebny do poprawnego druku, raczej nie.

Następnie regulacja prądu na TMC2208. Miernik mam marny, ale ustawiałem 3V za pomocą potencjometrów. W skali co ciekawe, według dokumentacji od 0..2.5V... Nie wiem czy wina miernika czy mam tutaj 5V zamiast 2.5V...

Do czego zmierzam.

Chcę drukować wałek prosty, który pnie się do góry. Wychodzi to co w załączniku.

Film z druku:

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=If4lsZ6AuWY

Konfiguracja:

Configuration.h https://pastebin.com/yk7GasTU
Configuration_adv.h https://pastebin.com/btW1NrYi

Proszę o pomoc :)

Temat opisałem również tu: Temat

#druk3d
#drukarki3d
#reprap
#drukarka3d
#drukowanie3d
areseral - Siema Mircy! Zbudowałem sobie drukarkę 3D, jednak mam problemy z nią :/ ni...

źródło: comment_1587903049Rv9Xj2NjduF8VZypGmmDzt.jpg

Pobierz
  • 32
@bezznaczenia wydaje mi się, że nawet bez extrudera powinieniem być w stanie uruchomic wsad i patrzeć jak sobie to lata bez filamentu. Tylko to się totalnie rozjeżdża. Myślę, że chodzi o problem ze sterownikami. Może tylko z jednym sterownikiem?
@bezznaczenia no właśnie problem jest wątpliwej jakości miernik który posiadam.

@mc_hammer nie mają jeszcze chłodzenia, ale fakt grzeją się ale są bez obudowy, czy to może być problemem? Przestawiałem im Vref bo byłe za małe natęzenie które objawiało się tym, że się nie ruszała oś tylko buczało.
@areseral: Na pewno 'totalnie'? Jesteś pewien, że możesz wykluczyć błąd w kinematyce?
Spróbuj jeszcze (na sucho) :
Zaznacz punkt na stole pod czubkiem głowicy -> poruszaj XY wg jakieś sekwencji -> zwiększ wysokość Z -> powtórz sekwencję -> zwiększ wysokość Z -> powtórz sekwencję -> zjedź na pierwsze Z i sprawdź czy punkty się pokrywają.