Wpis z mikrobloga

Ostatni raz w życiu posłuchałem ludzi z wypoku.

Jakiś tydzień temu postanowiłem wymienić swoje #xiaomi
Zastanwawiałem się czemu wykopki tak polecają #iphone
Na papierze wiadomo, apple jest mocno do tyłu, ale wszyscy pisali że będę zadowolony z softu, że wsparcie 5 lat...
Dlaczego ja ich posłuchałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W piątek odebrałem swojego IPhone SE 2020
Pierwsze co rzuciło się w oczy: TEN TELEFON Z WYGLĄDU TO 1:1 iphone 8, wygląd z 2014 roku.

Nie mogę się przyzwyczaić... W swoim mi 9 se ekran zajmuje 90% przodu, nie ma żadnych ramek.
Skaner lini papilarnych w xiaomi już rok temu był w ekranie.

System jak system, nie podoba mi się, ale może to kwestia przyzwyczajenia.

Aparat robi podobne zdjęcia, jednak nie ma zoomu optycznego oraz szerokiego kąta.

Najgorszy jednak jest bark AMOLED. Always on display na prawdę się przydaje, jednak na ekranie IPS... zapomnij.

Niestety, wracam do swojego Xiaomi, wiem że fani #apple będą wyzywać w komentarzach że to troll. Powiem tyle, skoro tak polecacie spróbować #ios może sami weźcie takie xiaomi do rąk i sprawdźcie. Gdyby zakryć logo nigdy nie zgadniecie że to "chinol". BTW zawsze myślałem że iPhony robią w USA, a okazuje się że jednak w chinach w fabrykach takich samych jak każda inna, gdzie wyzyskują ludzi. (Wpiszcie sobie apple factory china na YT)

IPhone kupiłem w media expert w przedsprzedaży, ktoś wie czy nogę go jeszcze zwrócić?

#android #telefony
  • 29
a co do parametrów. Wszyscy pisali że w iphone to nie ma znaczenia


@Przegrywex: więc czepiasz się do tego, czego rzeczywiście parametry nie mają znaczenia, bo kamera wiadomo, że softowo się zrobi szeroki kąt i zrobi zoom. I że IPS softowo można nie podświetlać czerni.
Jak ktokolwiek mógłby kupić w 2020 takie coś ( ͡º ͜ʖ͡º) Xiaomi za 900 zł robi wszystko lepiej i nie wygląda jak fon Anno Domini 2014 ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Przegrywex: weź się nie kompromituj już xD Kupiłeś (rzekomo ;)) iPhone SE 2020, który od początku otrąbiony był jako nowsze bebechy w starej obudowie iPhone'a 8, także sam sobie strzeliłeś w stopę. Nie sprawdziłeś ekranu, nie sprawdziłeś baterii. A co do optymalizacji - ja jadę dalej na iPhone 7 i nie mam problemów z performancem tego telefonu w ogóle. Jeśli miałbym zmieniać to tylko dlatego, że już mi się trochę znudził.