Wpis z mikrobloga

W piątek odebrałem samochód od mechanika, miała być zrobiona geometria. Troche się naszukałem kto to zrobi, bo ustawia się ją podkładkami pod wahacz. No nic samochód odebrany, zrobione. Podczas jazdy ściąga troche na prawo. Jako że odebrałem juz po 16, jak zamykali warsztat, to myślałem że zadzwonie dzisiaj, w poniedziałek. No coż, wczoraj na dziurze odkręcił się wahacz XD Gdyby tego było mało, śruba od wahacza przebiła amortyzator XD A mialo być tak pięknie.
Takiego amortyzatora juz nie dostane, a nie da sie wyklepać (,)

Pic rel
#motoryzacja #zalesie
Drail - W piątek odebrałem samochód od mechanika, miała być zrobiona geometria. Troch...

źródło: comment_1587968641QMstrPpNwUrFBgR0rtf37M.jpg

Pobierz
  • 135
@Drail: Mechanik odpowiada za naprawę przez 2 lata od czasu jej wykonania. Poczytaj art. 638 i 471 KC. Sytuacja, w której na skutek źle przeprowadzonej naprawy rozlatuje się zawieszenie z przodu, może doprowadzić do poważnego wypadku lub wręcz śmierci. Wyobraź sobie, że zwrotnica żegna się z wahaczem przy 140km/h. Mógłbyś tego posta nie napisać dziś. Albo w ogóle.
@Drail: Mechanik odpowiada za naprawę przez 2 lata od czasu jej wykonania. Poczytaj art. 638 i 471 KC. Sytuacja, w której na skutek źle przeprowadzonej naprawy rozlatuje się zawieszenie z przodu, może doprowadzić do poważnego wypadku lub wręcz śmierci. Wyobraź sobie, że zwrotnica żegna się z wahaczem przy 140km/h. Mógłbyś tego posta nie napisać dziś. Albo w ogóle.


@NyanNyan: Dobrze napisane. Szkoda ze o tym nie pamiętają wszyscy narzekający na
@ni-hu-ja: Ale Ty wiesz że cokolwiek udowodnić jest baaaardzo ciężko?


@Drail: Wiem. Wiem tez jak sytuacja często wyglada z drugiej strony :) W moim odczuciu dużą winą mechaników powodująca spadek jakości usług i takie przygody jak powyżej jest godzenie się na zbyt niskie stawki za wykonaną usługę lub przyjmowanie zlecenia przy braku czasu na jego realizację. Obydwa przypadki prowadzą do pracy w pośpiechu który głównie powoduje błędy. Znam takich nicponi
@Drail: Nie wiem skąd jesteś, ale sam miałem duży problem w terenówce - LC120, ale idealnie ogarnęli mi w Moto Weteran Salon Mateusz Marcinkowski w Łodzi.
Nie reklama, ale jest idealnie, więc polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ni-hu-ja: Akurat to, że nieraz mechanik odwala chałę ew. zamyka się z robotą w godzinie, a kasuje jakby pod autem spędził dniówkę, to temat na osobny wpis. Hasła "gwarancja do bramy" (czy tam "studni") z powietrza się nie wzięły.


@NyanNyan: Ciekawy temat, podasz przykład takiej roboty za dniówkę? I ile to jest ta dniówka? 200 zł, czy może 500zl ?