Wpis z mikrobloga

ehh ludzie to jednak umysłowe ameby. Jak mu zwróciłem uwagę, że "zajebiście zaparkowane" to kazał mi to zgłosić i żebym sobie zdjęcie zrobił..no to tak zrobiłem, coś tam jeszcze sapał o tym, że tablice to dane osobowe i RODO.
Zgłoszone przez aplikację Sygnalista i oczywiście na Mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podróżni czekali na odbiór kebaba z nieodległego lokalu, to nie awaria.
#stopcham #samochody #prawojazdy #krakow #krzeszowice
Pobierz
źródło: comment_1587987716Sy4PzZ5IDFndPnBdQk1COB.jpg
  • 109
@Gooma: wiesz co? może ja jestem nienormalny, ale ja np. nigdy w życu bym czegoś takiego nie zgłosił. Po prostu nie lubię robić ludziom problemów, a tak czy siak prędzej czy później trafi kosa na kamień. Ja sam nie chce szkodzić ludziom, ale też z drugiej strony mi się zwyczajnie też nie chce :), mam to w dupie, jeżeli mi to nie przeszkadza, i mam możliwość np przejścia to przejdę i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@sajmen: hmm no ja zwróciłem kierowcy uwagę a zostałem za to "zaatakowany", no ok mogłem podejść i zacząć od słów "szanowny, młody Panie...", zamiast "zajebiscie zaparkowane" chociaż szczerze wątpię, żeby to pierwsze miało lepszy skutek. Kierujący nie robią tego że złośliwości ale z czystego cwaniactwa, dla swojej i tylko swojej wygody. Przecież taki człowiek nawet przez sekundę nie pomyśli, że chyba coś nie teges skoro znak zakaz zatrzymywania, chodnik wąski i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gooma Musial być smaczny, bo to jeden z lepszych kebabow w tym mieście dla seniorów xD

@fan_internetu: też go lubię :) Lubie też to miasteczko, przeprowadziłem się z Krk i cenię sobie spokój, małe odległości do wszystkiego i dobre połączenie z Krk koleją, zwłaszcza, że pracuje blisko rynku głównego. Wcześniej dłużej dojeżdżałem samochodem kilka km niż teraz te 20 kilka pociągiem
@Gooma: jak ta apka sygnalista działa, faktycznie szybko wpada to do odpowiednich służb, czy się kolejkuje na wieczne zapomnienie?
No to jak w końcu jest? Kto wiedział lepiej?


@Achajos: najprościej mówiąc RODO to przepisy określające reguły przetwarzania danych osobowych osób fizycznych i dotyczą wszystkich którzy zbierają dane, nie ważne czy jesteś firmą czy prywatnym randomkiem:

- jeśli jesteś firmą - to zawsze, nie ma wyjątków,

- jeśli jesteś osobą prywatną - jak masz jakieś dane na karteczkach w segregatorze w swojej szafce, bo jesteś creepem i lubisz sobie prywatnie zapisywać
@piekuo hehe za tam Głupie pytanie może mądre a gdyby zamiast numeru rejestracyjnego był tam numer PESEL to czy ty byłbyś w stanie zidentyfikować tą osobę?
Otóż nie dopiero kiedy skorzystasz z odpowiedniej bazy.
Tak samo z numerem rejestracyjnym jeśli skorzystałbyś z odpowiedniej bazy danych zdobył byś dane personalne osobnika.
Tak piszę w nawiązaniu do wykopu który pojawił się dziś że uodo twierdzi że numer rejestracyjny to jednak dane osobowe
  • 1
@ambasador_przegrywu @Gooma Jeszcze jest uprzejmiedonosze.net wprawdzie nie appka a strona, ale działa w podobny sposób. Tworzysz raport z zajścia (zdjęcia, lokalizacjae pobiera sam, wybierasz rodzaj wykroczenia) całość umieszczasz na stronie, a po jakimś czasie wysyłasz np zbiorczy mejl do SM. I oni zajmują się już reszta. Czasem wzywają Ciebie jeśli mają wątpliwości, ale zazwyczaj obywa się bez. Po pewnym czasie dostaniesz mejla z SM, o ukaraniu danego kierowcy.