Wpis z mikrobloga

Eju, miałam zapytać a zapomniałam - jakie są produkty/rzeczy/czynności, które poradzilibyście innym ludziom, szczególnie młodszym, a są nieoczywiste w życiu? Coś czego uczy się dopiero z wiekiem, albo odkrywa przypadkiem. Jako przykład podam, że dopiero niedawno dowiedziałam się o istnieniu irygatorów do zębów i teraz, odkąd taki posiadam, zastanawiam się jak mogłam bez niego żyć wcześniej XD Zastanawiam się czy są jeszcze jakieś rzeczy, które usprawniłyby/ulepszyłyby mi życie. Jeszcze mam, że im szybciej nauczysz się czytania składów żywności i kosmetyków tym lepiej, warto wiedzieć jak upiec chleb i że durszlak najlepiej myć od razu XD Dajcie mi swoje doświadczenie życiowe ( ͡º ͜ʖ͡º) #niebieskiepaski #rozowepaski #lifehack #30plusclub
  • 363
@lunaria: irygator super sprawa, używam 5 rok za 250zł. Jeżeli ktoś nosi aparat na zęby to tym bardziej się przydaje. Zamist dłubać między zębami patyczkiem to cyk irygator i wszystkie resztki wypdają. Zęby jak nowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lunaria ja ze swojej strony polecam przesypywanie ryżu /kaszy /mąki do szczelnie zamkniętych pojemników aby ustrzec się moli kuchennych
Trzymanie pieczywa najlepiej w foliowej torebce, bo nie wysycha tak jak w papierze
Smarowanie pierogów masłem przed włożeniem do lodówki żeby sie nie zlepily xd
Robienie zdjęć albo skanów dowodów zakupu
Jak na drewnianym stole zrobią się białe plamy od alkoholu to można położyć na to ściereczke i przejechać zelazkiem żeby zniknęły
@lunaria:
1) znajdź sobie jakąś dziedzinę, w której będziesz ekspertem - czy to fizyka kwantowa, czy hodowla jedwabników, czy zwycięski skład Kaiserslautern z meczu z Bayernem w sezonie 97/98
2) nie kupuj rzeczy, których nigdy nie planowałeś kupić
3) skompletuj garderobę kapsułową
4) naucz się gotować jakieś popisowe danie
5) jeśli używasz perfum - używaj innych latem i innych zimą
6) naucz się grać na jakimś instrumencie
7) jeśli czujesz, że
@lunaria: Parę rad ode mnie:

1. Jak masz kilkudniowe talerze w zlewie to zalewaj zlew wodą na noc dodając kilka kropli płynu do mycia naczyć Morning Fresh (dostępny w rossmanie i paru innych marketach). Rano wystarczy opłukać. Sam płyn polecam nawet wtedy gdy nie ma czasu na zalanie i trzeba doczyścić naczynia. Nie ma mocniejszego płynu do naczyń na rynku (15-30% anionowe środki powierzchniowo). Dla singla gotującego codziennie starcza na pół