Wpis z mikrobloga

batchowo


@LazyInitializationException: nie jestem programistą i ni cholery nie rozumiem co do mnie napisałeś. Ale tak nie spotkałem się wcześniej by oprogramowanie z którego korzystam miało takie z dupy przerwy i to tak długie. Zrozumiałbym 15-30 minut, nie >4 h.
@MirkoDigger: i taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje. Ale dlaczego to tyle trwa? I ten czas nie jest taki jak np w intercity? Bo chyba ta przerwa tam też po to jest?

@LazyInitializationException: Kolega z góry wytłumaczył, chciałbym tylko zaznaczyć, że to działa tylko w przypadków przelewów elixir, są przecież przelewy błyskawiczne, które działają 24/24. A formuła elixir jest przestarzała, bo musiała współgrać z bankowymi operacjami z lat <90.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrMate: bo urzędów nie stać na dobry sprzęt i dobry system plików do robienia snapshotow. Więc żeby zrobić pełna spójną kopie potrzeba dwie godziny ale może za rok lub dwa będzie to 3 godziny. W weekend wszystkie lokalne kopie są gdzieś wysyłane do innej jednostki przez modem dlatego 7h

Takie są zasady backapu 3-2-1
Tutaj akurat 7-5-4:-)
@zibizz1 no to pozdro. Dziwne, że na tą chwilę tylko w ARiMR to spotkałem. Dziękuję za informację.

@provotor po 24 najczęściej dodam wszelkie dokumenty. Bo serwery nie laguja, a i ja mam czas itp
@MrMate: Elixir nie został zmodyfikowany dlatego że trzyma wsteczną kompatybilność z latami 90 tylko banki chcą mieć pieniądze jak najdłużej u siebie. Zobacz że w ramach jednego banku jest przelew natychmiastowy bo pieniądze nie przechodzą do innego podmiotu który na nich zarabia.
Było już kilka podejść do zmiany tego ale banki mają przed tym oprór, PSD miało to zmienić ale jak widać nic się na tę chwilę nie zmieniło ¯\_(ツ)_/¯