Wpis z mikrobloga

Czołem!

Mam zamiar przerobić swojego #lazaro Integral V3 2018 na bardziej terenowy sprzęt.
Wrzuciłem już opony Continental Double Fighter III 29x2.0 i założyłem krótszy mostek (60 mm zamiast 90 mm), reszta osprzętu jest oryginalna.
Co można jeszcze zmienić w takim rowerze crossowym, żeby bardziej go uterenowić? Od razu informuję, że mnie mam zamiaru jeździć po bardzo wymagającym terenie górskim, ani wyczynowo, żeby pchać się w MTB. Chcę pokonywać bardziej piaszczyste bezdroża, czasami jakieś zarośnięte leśne trasy i jeśli można jeszcze coś zmienić w moim rowerze, żeby mieć z takiej jazdy więcej frajdy, to bardzo chętnie to zrobię :)

Dołączam zdjęcie z wczorajszej przejażdżki.

#rower
infinityink - Czołem! 

Mam zamiar przerobić swojego #lazaro Integral V3 2018 na bard...

źródło: comment_15881444758nt5ZcSXxcBubre580HClA.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@infinityink ja bym wymienił napęd jeśli jest słaby i platformy na duże. Jak te opony się zużyją to kup jakieś 2.1 z grubszym bierznikiem/ z większymi "kostkami". Jak nie jeździsz po jakimśtam terenie to kup sobie "rogi" do kierownicy, więcej pozycji jest dobra w takiej zwykłej jeździe.
  • Odpowiedz
@infinityink i jeszcze hamulce wymienić, nawet na najgorsze tarczowe na linke. Ale najpierw sprawdź czy da się u ciebie zamontować. Jakiekolwiek tarczowe są po prostu lepsze, lepiej działają i nie niszczą obręczy. W rowerze zawsze są wydatki, tylko musisz się zastanowić na co chcesz wydać pieniądze, co potrzebujesz w tym momencie.
  • Odpowiedz
@Kotlet_2137_schabowy: Jeżeli miałbym iść w większe koszty, zmieniać napęd itp. to już zdecydowałbym się na zakup innego roweru. Rozważam wszystkie za i przeciw i jeśli można się jeszcze przez sezon pobawić na tym Lazaro, nie pchając w niego tysięcy, to zostanę przy nim, ale jeśli bez inwestowania większej kasy się nie obejdzie, to kupię inny sprzęt.
  • Odpowiedz
@mrecki: Ja zakupiłem 19” przy wzroście 182 cm. Jeżdżę na nim od kwietnia 2018, raczej rekreacyjnie po kilka/kilkanaście km, czasami do pracy. Fajnie się jeździ, jest wygodnie, ale ta rama jest jakaś dziwnie długa i czasami mam takie odczucia, jakbym jeździł na starej kozie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Poza tym wszystko śmiga elegancko i nic się do tej pory nie zepsuło.
Jeśli masz zamiar jeździć po asfalcie,
  • Odpowiedz
Nie mam pojęcia ile przejechałem, bo nigdy tego nie liczyłem, ale patrząc na wyniki jakie kręcą użytkownicy spod tego tagu, to nic nie przejechałem. Typowo rekreacyjne, krótkie wypady w ładną pogodę.
Rower wygląda jak nowy (oprócz niewielkich otarć), co sezon był czyszczony i smarowany. Jakiś tydzień temu wjechały nowe opony, bo chciałem potestować rower w terenie.
Jeszcze nie wiem za ile wystawię, ale widziałem te modele po 1000-1200 zł używane w ładnym
infinityink - Nie mam pojęcia ile przejechałem, bo nigdy tego nie liczyłem, ale patrz...

źródło: comment_1588617811yZVXfSeQPOR1JiuehTz1Km.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz