Wpis z mikrobloga

"Bóg mnie informował, a że wypiłem to wypiłem, bo mnie namówiły sąsiedzi . Wypiłem kieliszki dwa to dwa! Trzy to trzy! Więcej nie wypiłem. Wypiłem większą ilość... rzygałem. Rzygałem dlaczego? Bo organizm alkoholu nie przyjmuje!"

KORKOCIĄG - Marek Piwowski 1971

Film dokumentalny/krótkometrażowy, który trwa zaledwie 10 minut - warto obejrzeć.
Piwowski pokazuje pacjentów, którzy doznają m.in. psychozy, halucynacji, padaczki, delirium tremens, aż po agonię.
Niezwykle przykry i przerażający widok.

Wrzucam wersję po rekonstrukcji cyfrowej.

#dokument #dokumentalny #film #alkoholizm #filmnawieczor #filmdokumentalny

"przemysł spirytusowy ufnie patrzy w przyszłość..."
  • 7
@Bismoth: smutne.
Jakiś czas temu spotkałem kumpla z podstawówki. Obdarty i śmierdzący prosił mnie o zakup kilku piw. Nic mu nie kupiłem.
Parę dni później widziałem go leżącego na trawniku obrzyganego i posranego. Próbował pić tanie wino.
Jego brat mi powiedział, że jest alkoholikiem od kilku lat. Był na kuracji, ale uciekł z ośrodka.
Żona z dzieckiem go zostawiła, zwolnili go z pracy za pijaństwo i nieprzychodzenie do pracy.
Przychodzi taki czas w życiu alkoholika, że alkohol przestaje działać, przestaje dać ulgę. Najgorsze jest to, że wtedy alkoholik nie umie przestać pić i pije, jednakże bez efektu. To jest masakra ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bismoth: tak się zastanawiam, ile trzeba pić, żeby do takiego stanu dotrzeć.. chyba trzeba mieć inne predyspozycje, żeby takie ekstremalne przypadki występowały