Wpis z mikrobloga

Cześć! Niedługo muszę zrobić #zakupy #agd do #kuchnia i kompletnie gubię się w tym wszystkim (ʘʘ) Jako że mamy tutaj samych znanych specjalistów to może dowiem się na co zwrócić uwagę, co wybrać, a z czego zrezygnować. Będę wdzięczny za pomoc ( ͡º ͜ʖ͡º)

1. #zmywarka - 60, do zabudowy, szuflada na sztućce, budżet do 2k. Po rozeznaniu się w temacie strzał padł w siemens iQ300. Fajne parametry, dobre opinie, nierdzewka na dnie. Zostawić czy wybrać coś innego? Gdzieś czytałem jeszcze pozytywy o electrolux że ma dodatkowe dysze/śmigła do mycia i automatycznie uchylane drzwi po zakończonym myciu ¯\_(ツ)_/¯. Fajnie aby zmywarka wyświetlała czas do końca mycia, a nie tylko led na podłogę
2. #indukcja - budżet ok. 2k, większych wymagań nie mam oprócz czujnika aby z garnka nic nie wykipiało. Strzał padł w electrolux senseboil. Bosch i siemens mają podobną funkcję ale trzeba czepiać jakieś przyssawki do garów
3. #pralka ,a bardziej #pralkosuszarka - w jednym urządzeniu, nie chcę 2 oddzielnie, budżet jak wyżej ok. 2k. Zachwalane są modele LG. Skupić się na silnikach bezszczotkowych? Funkcja pary? Jak z samsungami/electrolux?
4. #piekarnik - budżet do 1,5k, za dużo wymagań nie ma - teleskopowe prowadnice, zimna szyba, czarna, do zabudowy. Funkcja pizza zbędna ponieważ wjedzie oddzielny piecyk do pizzy. Kieruje się w stronę boscha z uwagi na opinie ale rozważę też inne marki. Na co zwrócić uwagę? Czy warto dopłacić i kupić piekarnik z mikrofalą?
5. #mikrofalowka - czarna, do zabudowy, wymagań w sumie żadnych specjalnych. Ma szybko podgrzać potrawę i zrobić popcorn ( ͡° ͜ʖ ͡°) im taniej tym lepiej
6. #lodowka - tuaj kompletnie nie mam rozeznania. Czarna, wolnostojąca (bez zabudowy), ok. 1,8-2m wys., zamrażarka na dole, pełen nofrost, bez odstających rączek. Budżet do 2,5k. Rozważam bosch, samsung, LG

Jak widać do wydania jest około 10k i chciałbym wydać je rozsądnie. Będę wdzięczny za pomoc i sugestie :)
  • 14
@pawuLLon: ja Ci moge dac tip na temat pralko suszarki, dałem się namówić na dwa w 1 że niby takie cudo i po co dwa urządzenia no i kupiłem Samsunga opinie same 5, że niby takie cudo. No i ja się zawiodłem bo niby suszy, ale nie do końca, potrafi niedosuszyć ciuchy często wymięte okrutnie no ja nie jestem zadowolony i chyba sprzedam i kupie oddzielnie pralkę i suszarkę. Lodówkę Ci
@pawuLLon zmywarkę mam electrolux, po poprzednim samsung jest ideał. Też dużo czytałem Lodówkę za to mam samsung, z początku była głośna, aż wzywalem serwis na gwarancji. Miało się uspokoić i się uspokoiło
@ShpxLbh: Patrzyłem te wyciągi ale cena zaporowa jak za taki bajer. Potrzebuję okap podszafkowy i pstryknąć można palcem i 1k w kieszeni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba że H2H są gdzieś tańsze?
@sztandar: liczę się z tym że 2 sprzęty będą wydajniejsze niż 2w1. Zobaczymy co różowy powie :) zmywarki bosch/siemens raczej bezproblemowe ale rozmyślam nad electroluxem z uwagi na te uchylane z automatu drzwi i wyświetlacz cyfrowy na podłodze a nie tylko kolorowa kropka
@pawuLLon: Hej, rozglądam się za indukcją, zmywarką i piekarnikiem. Mam praktycznie identyczne wymagania co do sprzętu, napiszesz co kupiłeś i jakie masz wrażenie z używania?